مذاکرات سونی و مایکروسافت برای توسعه سرویس گیمینگ ابری

اشتراک گذاری :

 سرویس های گیمینگ ابری حوزه تکنولوژی جدیدی هستند که به نظر می رسد شرکت های بزرگ دنیای تکنولوژی مانند مایکروسافت، سونی، گوگل و آمازون علاقه دارند در آن به رقابت بپردازند. حتی در سال 2019، دو شرکت اول با یکدیگر قرارداد امضا کردند تا با بهره گیری از آژور و امکانات مربوط به هوش مصنوعی سرویس گیمینگ ابری را توسعه دهند. این همکاری سبب شگفتی بسیاری از افراد شد چرا که سونی و مایکروسافت در حوزه گیمینگ همیشه با هم رقابت داشته اند. با این حال، هنوز اطلاعات زیادی در این مورد به بیرون درز نکرده است.

sony-microsoft

حالا جیم رایان، مدیرعامل پلی استیشن تأیید کرده که سونی همچنان در حال همکاری کردن با مایکروسافت است اما استراتژی او برای توسعه سرویس گیمینگ پلی استیشن کاملاً مستقل خواهد بود.

جیم رایان در مصاحبه ای که با یکی از خبرگزاری های ژاپن داشت، گفت:«« ما همچنان داریم با مایکروسافت همکاری و تبادل نظر می کنیم و به نتایج خوبی هم دست یافته ایم. وقتی زمان مناسب فرا رسید، نتایج مربوط به سرویس ابری گیمینگ خود را ارائه خواهیم کرد»».

صحبت های رایان به اندازه ای نامفهوم هستند که هر کسی نمی تواند از آنها رمزگشایی کند. با این حال، حدس می زنیم که سونی می خواهد از امکانات زیرساخت های ابری مایکروسافت موسوم به آژور بهره ببرد اما مزایای انجام این کار مختص پلی استیشن خواهد بود. در این میان، امکان دارد تصمیمات اینچنینی همواره با تغییراتی همراه شوند.

وقتی که از مدیرعامل پلی استیشن در مورد زمان احتمالی عرضه سرویس گیمینگ ابری سؤال پرسید شد، گفت:«« تاریخ نشان داده که اوج فروش محصولات در نیمه دوم هر سال بوده است. بر این اساس، در آن زمان شاید سرویس گیمینگ ابری نقش کلیدی ایفا کند»». او در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا پلی استیشن 5 آخرین کنسول سونی خواهد بود نیز گفت:«« این شرکت در حال ارزیابی روش های اجرای بازی ها در پلی استیشن است و تنها زمانی می تواند در مورد آینده پلی استیشن تصمیم گیری کند که بررسی های نهایی خود را انجام داده است»».

در پایان اشاره کنیم، از آن جایی که به تازگی قابلیت اجرای بازی ها با کیفیت 1080p در سرویس PlayStation Now ارائه شده، بدون شک سونی نیم نگاهی به تکنولوژی های ابری دارد. با همه اینها، تنها گذر زمان مشخص خواهد کرد که کمپانی ژاپنی چه زمانی محصول جدیدش را عرضه می کند.

منبع :    neowin.net

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...