شیائومی اولین استفاده کننده سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ

اشتراک گذاری :

سامسونگ سعی کرده است تا با تولید سنسورهای دوربین برای دستگاه‌های پرچمدار خود، نیاز به سونی را کمتر از قبل کند. از این رو بسیاری از کمپانی‌های تولید کننده گوشی هوشمند مثل شیائومی برای عقب نماندن از بازار رقابت، اقدام به خرید سنسور از سمت سامسونگ خواهد کرد. سامسونگ اولین کمپانی بود که توانست سنسور 108 مگاپیکسلی برای گوشی هوشمند تولید کند و شیائومی نیز اولین کمپانی بود که از این سنسور استفاده کرد. حال شیائومی اولین استفاده کننده سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ خواهد بود و از این لحاظ باید دید آن این سنسور همانند نسل گذشته خود در نسخه‌های اولیه مشکلات اولیه را دارد یا سامسونگ با تجربه سنسور قبلی، این سنسور را بهتر کرده است.

دو منبع شایعه ساز همیشگی سعی کرده‌اند در کنار مشخص کردن اولین دستگاه استفاده کننده از این سنسور، مشخصات ریز این سنسور را نیز در اختیار اینترنت قرار بدهند. طبق گفته‌های ice universe، این سنسور به غیر از رزولوشن 200 مگاپیکسلی خود، سایز پیکسل 0.64 نانومتر خواهد داشت که از لحاظ سایز کوچیکترین پیکسل در بین تمام سنسورهای تولید شده است.

به غیر از ابعاد پیکسل، سایز سنسور نیز طبق گفته‌ها یک اندازه با سنسور 108 مگاپیکسلی کنونی سامسونگ، HM3 خواهد بود. این اطلاعات از سمت دستگاه ZTE Axon 30 درز کرده است. به همین دلیل شاید رقیب دیگری برای شیائومی در خصوص استفاده کننده سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ وجود داشته باشد. از موارد دیگری که درباره این سنسور گفته شده است، ترکیب پیکسلی 4 به 1 است که رزولوشن 50 مگاپیکسلی برای هر تصویر را به کاربر خود خواهد داد. هر سایز پیکسل در این رزولوشن 1.28 نانومتر خواهد بود. همچنین ترکیب 16 به 1 رزولوشن 12.5 مگاپیکسل را به شما به عنوان یک خروجی خواهد داد. از ترکیب پیکسل بیشتر می‌توان برای بهتر کردن عملکرد دوربین در نور کم یا سناریو‌های تاریک مثل شب استفاده کرد.

در حال حاضر دوربین 108 مگاپیکسلی تولید شده توسط سامسونگ تا 2 الی 3 برابر زوم بدون افت کیفیت دارد. از این رو احتمال اینکه با استفاده از دوربین 200 مگاپیکسلی، تا 5 برابر زوم بدون افت کیفیت داشته باشیم زیاد است. از این رو کمپانی‌ها دیگر نباید نگران قرار دادن یک دوربین با زوم کم برای ثبت تصاویر تل فوتو باشند و می‌توانند بر روی رنج‌های 10 برابر تمرکز بیشتری کنند.

دوربین 200 مگاپیکسلی قادر به ثبت ویدیو با رزولوشن 16K یا همان 133 مگاپیکسل را خواهد داشت. با این حال پردازنده‌های موبایل کنونی قادر به ضبط چنین رزولوشنی نیستند و قوی‌ترین پردازنده موبایلی درحال حاضر تنها قادر به ثبت ویدیو با رزولوشن 8K با سرعت 30 فریم است. به عنوان کلام آخر باید بگوییم، هرچه قدر سنسور دوربین رزولوشن بالاتری داشته باشد، ابعاد پیکسل آن باید کوچیکتر شود. دلیل آن این است که در صورت کوچیک نکردن ابعاد پیکسل‌ها، شاهد یک ماژول دوربین برآمده از پشت دستگاه خواهیم بود. چنین موردی درحال حاضر شیائومی می 11 اولترا را قربانی خود کرده است و شاهد یک برآمدگی در پشت این دستگاه تنها به دلیل گفته شده هستیم.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...