رشد خیره‌کننده 93 درصدی درآمد AMD در سه ماهه اول 2021!

اشتراک گذاری :

پس از اینتل، حالا نوبت به AMD رسیده است که گزارش مالی خود در سه ماهه اول سال 2021 را منتشر کرد. این گزارش منعکس کننده عملکرد درخشان و رشد 93 درصدی درآمد AMD در طول دوره مذکور است.

درآمد AMD در طول این دوره سه ماهه 3.4 میلیارد دلار بوده که از این رقم 555 میلیون دلار آن سود خالص شرکت است. این رشد خیره‌کننده ربط مستقیمی به عملکرد AMD در بخش محصولات سازمانی و مشتریان در کنار بخش گرافیک و پردازنده دارد. جالب است بدانید که میزان درآمد این شرکت در مقایسه با سال گذشته 93 درصد و در مقایسه با سه ماهه قبلی 6 درصد رشد کرده است.

رمز موفقیت و دلیل رشد 93 درصدی درآمد AMD

یکی از دلایل اصلی این جهش درآمد، رشد چشمگیر در بخش پردازشی و محصولات سفارشی این شرکت است. اطلاعاتی که توسط AMD منتشر شده نشان می‌دهد که پردازنده‌های رایزن و رادئون و کارت گرافیک‌های این شرکت نقش پررنگی در افزایش درآمد این شرکت داشته‌اند. درآمد این بخش در مقایسه با سال گذشته 46 درصد افزایش یافته و حالا به 2.10 میلیارد دلار رسیده است.

این دوره سه ماهه برای پردازنده‌های رایزن، دوره خوبی بود و گزارشات فروش بالای این محصولات را نشان می‌دهد. پردازنده‌های رایزن 3000 و رایزن 5000 عملکرد خوبی در بازار داشتند. در کنار این سری پردازنده‌های موبایلی AMD نیز فروش خوبی را تجربه کردند. محدودیت‌های کرونایی و دورکاری باعث شده تقاضا برای لوازم الکترونیکی مصرفی بالاتر رود و این موضوع در فروش ای‌ام‌دی نیز بی‌تأثیر نبوده است.

باوجود عملکرد خوب AMD در بخش پردازنده و گرافیک، بدون شک گل سرسبد گزارش مالی این شرکت، درآمد آنها از بخش تولیدات سازمانی و مشتریان است. این بخش در سه ماهه اول سال 1.35 میلیارد دلار درآمد داشته که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل خبر از افزایش 235 درصدی می‌دهد. این رشد خیره‌کننده تا اندازه‌ای قابل درک است و دلیل آن را می‌توان در محبوبیت پلی استیشن 5 سونی پیدا کرد که در دو ماهه اول سال بیش از 6 میلیون نسخه از آن به فروش رفته است.

رشد 93 درصدی درآمد AMD در سه ماهه اول 2021

باوجود چنین آمار شگفت‌انگیزی به نظر نمی‌رسد که درآمد این بخش همچنان رو به رشد باقی بماند. چراکه در مقایسه با سه ماهه قبل 6 درصد افزایش داشته و سرعت آن آرام شده است. AMD نیز اعلام کرده است که کند شدن روند فروش این بخش با رشد سری EPYC جبران می‌شود.

حاشیه سود AMD در طول این دوره بدون تغییر 46 درصد ثابت مانده است. اما حاشیه سود عملیاتی این شرکت بهبود پیدا کرده و به 19 درصد رسیده است. این رقم 9 درصد بهتر از سال گذشته و 1 درصد بهتر از سه ماهه پیشین است.

انتظارات AMD از سال مالی 2021

انتظار می‌رود که درآمد AMD در سه ماهه فعلی به 3.6 میلیارد دلار برسد که در مقایسه با سه ماهه قبل رشد ناچیز و در مقایسه با سال قبل چشمگیر خواهد بود. برای سال مالی 2021، تیم سرخ باور دارد که وضعیت بهتر از سال مالی گذشته خواهد بود. در پایان سال مالی 2020 درآمد این شرکت 42 درصد رشد داشت. AMD انتظار دارد که در پایان 2021، شاهد رشد 50 درصدی در درآمد این شرکت باشیم.

بد نیست بدانید که پس از انتشار گزارش مالی AMD ارزش سهام این شرکت چیزی در حدود 3 درصد افزایش پیدا کرد و تا چند ساعتی این روند را حفظ کرد. در زمان نگارش این مطلب ارزش هر سهم ای‌ام‌دی 85.21 دلار آمریکا است.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...