Sapphire کارت گرافیک قدرتمند NITRO+ AMD Radeon RX 6900 XT Special Edition را به میدان فرستاد

پس از عرضه کارت گرافیک قدرتمند و تمام عیار Radeon RX 6900 XT Toxic Extreme Edition، شرکت Sapphire این بار به سراغ محصول مهم و قابل توجه دیگری با عنوان NITRO+ AMD Radeon RX 6900 XT Special Edition رفته است که عملکرد خارق العاده و عالی کارت RX 6900 XT را با یک محصول زیبا و جذاب ترکیب کرده و در اختیار علاقه مندان به دنیای بازی قرار داده است.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت سازنده، کارت گرافیک NITRO+ AMD Radeon RX 6900 XT Special Edition به صورت پیش فرض سرعت اورکلاک شده ای را نسبت به نسخه مرجع از کارت RX 6900 XT در دسترس کاربران قرار می دهد. سرعت این کارت در وضعیت Boost می تواند به 2365 مگاهرتز برسد. در مد گیمینگ نیز سرعت این کارت 2135 مگاهرتز توصیف شده است.

RX6900XTSE_Nitro-2.jpg

این کارت گرافیک دارای 5120 پردازنده استریم، 80 واحد پردازش، 16 گیگابایت حافظه اختصاصی از نوع GDDR6 و همچنین 128 مگابایت حافظه Infinity Cache است. به منظور بهبود نرخ فریم در هنگام اجرای بازی ها، از قابلیت Sapphire TriXX بهره می برد. این قابلیت سبب می شود که پس از کاهش وضوح تصاویر در حال رندر، تصویر خروجی با استفاده از قابلیت Radeon Image Sharpening، تغییر ابعاد پیدا کند. در نتیجه با این کار نرخ فریم در هنگام اجرای بازی ها بهبود پیدا می کند.

همانطور که در تصاویر مشخص است، این کارت گرافیک در راهکار خنک سازی خود از سه فن مجزا بهره می برد. شرکت سازنده اعلام کرده است که این فن ها از میان مرغوب ترین و مستحکم ترین محصولات بازار انتخاب شده اند و از بلبرینگ های دوگانه بهره می برند. Sapphire اعلام کرده است که طراحی پره های این سه فن به گونه ای صورت گرفته است که بهترین عملکرد را در هنگام خنک سازی فراهم کنند.

RX6900XTSE_Nitro-4.jpg

RX6900XTSE_Nitro-3.jpg

از میان دیگر قابلیت های مهم این کارت گرافیک می توان به پشتیبانی از BIOS دوگانه اشاره کرد. با استفاده از این قابلیت و همچنین نرم افزار TriXX، می توان مد کاری این کارت گرافیک را میان دو حالت Performance و Silent تغییر داد. به این ترتیب در هر لحظه امکان دسترسی به بهترین عملکرد و همچنین کم ترین نویز صوتی توسط این کارت گرافیک وجود دارد.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...