توقف استفاده از سگ رباتیک در سازمان پلیس نیویورک به دلیل “ترسناک بودن”

اشتراک گذاری :

شاید با خودمان فکر کنیم که همیشه کشورهای پیشرفته در نوآوری و قدم‌های تازه پیش قدم بوده‌ و خواهند بود ولی همیشه این گزاره درست نیست! در بسیاری از مواقع مردم جلوی وقوع این پیشرفت را می‌گیرند. مخصوصا اگر پای محصولات علمی تخیلی در میان باشد که با هوش مصنوعی و ربات‌ها کار خود را انجام می‌دهند. در تایید این ادعا، اخیرا شهرداری نیویورک توقف استفاده از سگ رباتیک در سازمان پلیس نیویورک به دلیل “ترسناک بودن” را اعلام کرد که منجر به بی ارزش شدن قرارداد 94 هزار دلاری پلیس این شهر با شرکت بوستون داینامیک شد.

دلیل توقف استفاده از سگ رباتیک در سازمان پلیس

در دسامبر سال 2020، اداره پلیس نیویورک در اقدامی جاه طلبانه اقدام به استقرار 4 سگ رباتیک اصلاح شده شرکت بوستون داینامیک برای ماموریت‌های پلیسی این سازمان کرده بود. ماموریت‌های محول شده این سگ شامل بررسی مواد خطرناک، بمب و سایر شرایطی که جان افراد در خطر بود، می‌شد. تنها چند ماه پس از به کارگیری این ربات، پلیس نیویورک اعلام کرده که استفاده از آن را به نفع پلیس نمی‌داند چرا که این ربات بیش از حد ترسناک است و مردم شهر نیویورک حس خوبی نسبت به حضور آن ندارند. در پی این اظهار نظر، سازمان پلیس نیویورک هم قرارداد خود با بوستون داینامیک برای توسعه و استفاده از این ربات را کنسل کرد.

در هفته‌های گذشته تعدادی از فعالان نژادپرستی و حقوق مدنی درباره این ربات به اظهار نظر پرداخته بودند که ممکن است این شروع یک ماجرا باشد. چه می‌شود اگر پلیس نیویورک به فکر استفاده از ربات‌ها برای جلوگیری از تجمع و اعتراض مردم آمریکا بیوفتد؟ سگ روباتیک می‌تواند دروازه ورود ربات‌ها به نیروهای پلیس باشد و این موضوع جلوه خوبی برای مردم آمریکا نخواهد داشت.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...