تغییر قوانین نام‌گذاری برنامه‌ها در پلی استور برای مقابله با فریب‌کاران

اشتراک گذاری :

گوگل پلی استور میزبان تعداد زیادی از برنامه‌هاست. در این میان هستند برنامه‌هایی که نام و آیکون جذابی دارند و در پی سوء استفاده از کاربران هستند. حال گوگل می‌خواهد با اعمال تغییراتی در پلی استور کاربران را در انتخاب بهتر برنامه مورد نظرشان راهنمایی کند.

می‌توان گفت نمایش فهرست برنامه‌ها در فروشگاه پلی استور گوگل تاکنون چندان دقیق و مناسب با نیاز کاربران در هنگام جستجوی برنامه‌ها نبوده و همین امر موجب شده اغلب اوقات برنامه‌های نامربوط در نتایج جستجوی کاربران ظاهر شوند که ارتباط چندانی با موضوع جستجو نداشته‌اند.

بدین منظور قرار است گوگل تغییرات گسترده‌ای در پلی استور ایجاد کند تا یافتن برنامه‌ها برای کاربران ساده‌تر شود. این تغییرات شامل ایجاد محدودیت‌هایی برای انتخاب نام و آیکون برنامه‌ها است تا کارکرد و امکانات هر برنامه در معرض دید کاربر قرار گرفته و کارآیی هر برنامه برای کاربران مشخص شود.

گوگل گفته که توسعه‌دهندگان زمان کافی برای انطباق برنامه‌هایشان با سیاست را جدید دارند چون‌که قرار است به‌روزرسانی قوانین پلی استور در نیمه دوم سال 2021 میلادی اجرایی شده و طی آن عنوان، آیکون و شرح هر برنامه با شفافیت بیشتری در اختیار کاربران قرار بگیرد.

همچنین گوگل عزم راسخی برای مقابله با سوء استفاده‌کنندگان پلی استور از خود نشان داده و قرار است جلوی توسعه‌دهندگانی که از عناوین و آیکون‌های گمراه‌کننده در برنامه‌های خود استفاده می‌کنند را بگیرد. بنابراین در راستای سیاست جدید گوگل برنامه‌های پلی استور باید حاوی اطلاعات دقیقی از عملکردشان باشند.

بر اساس قوانین جدید عنوان برنامه‌ها در پلی استور به 30 کاراکتر محدود می‌شود و توسعه‌دهندگان اجازه استفاده از تبلیغات، شکلک و کاراکترهای خاص در عنوان برنامه‌ها را نخواهند داشت. البته این قوانین شامل حال نام توسعه‌دهندگان نیز می‌شود.

همچنین سیاست‌های گوگل در زمینه درج متادیتا برای هر برنامه سختگیرانه‌تر خواهد بود تا توسعه‌دهندگان از متادیتای فریبنده و دروغین در اپلیکیشن‌های خود استفاده نکرده و کاربران را فریب ندهند.

استفاده از حروف بزرگ نیز برای درج در متادیتا مجاز نخواهد بود مگر آنکه کلیدواژه مربوط به نام یک شرکت باشد. استفاده از ایموجی نیز ممنوع است و نمی‌توان از اصطلاحاتی مانند هم‌اکنون دانلود کنید را در متادیتا به‌کار برد.

همچنین قوانین فوق شامل حال اسکرین‌شات‌ها و ویدیوها نیز می‌شود و اگر این قوانین در این دو بخش نیز رعایت نشوند برنامه در بخش‌هایی نظیر منوی Apps و Games ظاهر نمی‌شوند.

گوگل گفته برنامه‌هایی که قوانین جدید را رعایت نکنند از ادامه حضور در پلی استور محروم می‌شوند. البته می‌توان تغییر سیاست‌های گوگل را اقدامی مثبت اما ناکافی ارزیابی کرد چون‌که این تغییرات نمی‌تواند جلوی مسائلی مانند کپی برنامه‌ها و یا تعداد زیاد اپلیکیشن‌ها را بگیرد.

گوگل جزئیات سیاست جدید خود را اعلام کرده و فرصت زیادی به توسعه‌دهندگان برای اجرای این قوانین داده است. البته هنوز تاریخ دقیق به‌روزرسانی سیاست‌های جدید گوگل مشخص نشده است.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...