گرامیداشت روز جهانی عدد پی در ماشین حساب گوگل

اشتراک گذاری :

گوگل به ‌مناسب روز جهانی عدد پی، در ماشین حساب آنلاین خود بازی جالبی تدارک دیده است. این بازی به شما کمک می‌کند عدد پی را تا چندین رقم یاد بگیرید.

دیروز، روز جهانی عدد پی (Pi) بود؛ یک ثابت‌ ریاضی که نسبت محیط دایره به قطر آن را نشان می‌دهد و با علامت π شناخته می‌شود. ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) به‌عنوان روز جهانی عدد پی نام‌گذاری شده؛ زیرا مقدار این عدد (۳٫۱۴) برابر نگارش عددی روز چهاردهم مارس است. پی به‌صورت نامحدود ادامه می‌یابد و عددی گنگ است.

بر اساس گزارش ورج، اگر ارقام عدد پی را فراموش کرده‌اید، گوگل از طریق تخم مرغ عید پاکی که درون ابزار آنلاین ماشین حساب گنجانده است به کمک شما می‌آید. با جست‌و‌جوی عبارت Calculator، گوگل ماشین حساب خود را نمایش می‌دهد.

نشان عدد پی در بخش بالا سمت چپ ماشین حساب گوگل، در اطراف خود ستاره‌هایی چشمک‌زن دارد و وقتی روی آن کلیک کنید، سه رقم اول عدد پی به‌ نمایش درمی‌آید. این ارقام را به ‌ترتیب در ماشین حساب وارد کنید و اینتر بزنید. در مرحله‌ی بعد چهار رقم عدد پی را مشاهده خواهید کرد که باید آن‌ها را در ماشین حساب وارد کنید و اینتر بزنید. در مرحله‌ی بعد پنج رقم عدد پی به ‌نمایش درمی‌آیند و این روند ادامه پیدا می‌کند.

آیا امکان دارد عدد پی در ماشین حساب گوگل تا ابد ادامه پیدا کند؟ برای بررسی کردن این موضوع زمان کافی در اختیار نداریم؛ اما احتمال دارد ماشین حساب گوگل عدد پی را تا ارقام بسیار زیادی نمایش بدهد.

منبع :    theverge.com

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...