دیسکورد به پلی استیشن می‌آید

اشتراک گذاری :

اتفاق رایجی نیست که پلتفرم‌های گفت و گوی متنی راهی به کنسول‌های بازی پیدا کنند اما این موضوع در حال تغییر است چرا که قرار است دیسکورد به پلی استیشن اضافه شود. جیم رایان، مدیرعامل سونی در خبری اعلام کرده است که این کمپانی ژاپنی در همکاری با دیسکورد، این پلتفرم را در اوایل سال 2022 به اکوسیستم پلی استیشن اضافه خواهد کرد. این خبر خوبی برای پلی استیشن گیمرهاست. سالهاست که طرفداران پلی استیشن از سونی برای پشتیبانی پلی استیشن از دیسکورد درخواست شدید خود را اعلام کرده‌اند و حالا بعد از انتظاری طولانی آنها به خواسته خود خواهند رسید. البته این همکاری در مراحل اولیه به سر می‌برد بنابراین اطلاعات در رابطه با این همکاری هنوز محدود است.

دیسکورد به پلی استیشن در اوایل 2022 اضافه می شود

البته لازم به ذکر این نکته است که این صرفا یک همکاری میان سونی و دیسکورد است و قرار نیست سونی پلتفرم دیسکورد را از آن خود کند و ادغام این دو پلتفرم به معنای ادغام دو کمپانی نیست. سونی و دیسکورد صرفا قصد دارد طرفداران دو پلتفرم ارتباط راحت‌تری با خود داشته باشند بدون آنکه نیاز باشد گیمرها اکوسیستم پلی استیشن را ترک کنند. دیسکورد و 140 میلیون کاربر این پلتفرم نیز از این همکاری نفع‌هایی خواهند برد. اما از آنجایی که مشخص نیست چه ویژگی‌هایی از دیسکورد قرار است به پلی استیشن راه پیدا کند، میزان منفعت آنها هنوز مشخص نیست.

اگر قرار باشد تمامی قابلیت‌های دیسکورد به پلی استیشن اضافه شود، سوال اینجاست این اتفاق در مورد گفت و گوی متنی چگونه رخ می‌دهد. مسلما استفاده از کنترلر برای انتخاب کرکترها در کیبورد مجازی کاری سخت و عذاب آور است. اینها مسائلی هستند که گذشت زمان مشخص خواهد کرد. خبر خوب برای اکس باکس گیمرها این است که مایکروسافت نیز به زودی به توافقی با دیسکورد خواهد رسید. که اگر چنین اتفاقی صورت نگیرد پلی استیشن و طرفدارهایش یک مزیت دیگر به رقیب در اختیار خواهند داشت.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...