نسخه 5G ردمی نوت 10 پرو شیائومی با اسنپدراگون 750G در راه است

ردمی نوت 10 پرو یکی از جدیدترین گوشی‌های شیائومی است که از مشخصات جذابی مانند دوربین 108 مگاپیکسلی و نمایشگر 120 هرتز AMOLED بهره می‌برد و از آن گذشته قیمت بسیار مناسبی هم دارد. با این وجود، ظاهراً که یک نکته در خصوص این گوشی از قلم افتاده و آن پشتیبانی از شبکه 5G است. اما حالا به نظر می‌رسد که شیائومی قصد دارد نسخه 5G ردمی نوت 10 پرو را نیز راهی بازار کند.

سرعت توسعه شبکه 5G در سراسر جهان با توجه به انتشار ویروس کرونا تا حدی گرفته شد. با این همه، پوشش نسل جدید با سرعت خوبی در حال گسترش است. بنابراین حتی پشتیبانی گوشی‌های میان‌رده از شبکه 5G نیز برای برقراری ارتباطات سریع‌تر یک موضوع مهم است. شیائومی تا امروز چندی محصول خود را با نام‌ها “5G Lite” راهی بازار کرده است، اما این گوشی‌ها نسبتاً گرانتر از ردمی‌های اقتصادی به حساب می‌آیند.

مشخصات نسخه 5G ردمی نوت 10 پرو

براساس گزارشات جدیدی که به تازگی همراه با تصویر  پایین منتشر شده، Redmi Note 10 Pro 5G احتمالا در دست ساخت است. به نظر می‌رسد که این تصویر تبلیغات رسمی شیائومی برای گوشی مذکور در بازار اسپانیا باشد. گوشی‌ای که در این پوستر ظاهر شد از پشت شباهت زیادی به ردمی نوت 10 پرو دارد. با این حال، در نوشته روی عکس در خصوص به چالش کشیدن محدودیت‌ها با اتصال 5G صحبت شده است.

بنابراین این می‌تواند اولین نگاه ما به گوشی Redmi Note 10 Pro 5G باشد. البته این موضوع را تنها زمان به ما ثابت خواهد کرد. در هر حال، به نظر می‌رسد که شیائومی برای فراهم کردن امکان پشتیبانی از شبکه 5G چیپست اسنپدراگون 732G را که در نسخه 4G این گوشی استفاده کرده بود، با چیپست بهتری جایگزین خواهد کرد. شایعات حاکی از آنست که این چیپست اسنپدراگون 750G خواهد بود. احتمال اینکه شیائومی از اسنپدراگون 780G در این گوشی استفاده کند، کمی بعید است. چراکه این تراشه گرانتر بوده و شرکت چینی آن را در گوشی Mi 11 Lite 5G که قیمت بالاتری دارد، مورد استفاده قرار داده است.

جدا از چیپست که تفاوت اجتناب ناپذیر نسخه 4G و 5G گوشی نوت 10 پرو است، باید دید که این دو نسخه دیگر چه تفاوت‌هایی با یکدیگر خواهند داشت. از آنجاییکه ردمی نوت 10 و نوت 10 5G باوجود نام‌های مشابه تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند، بروز این اتفاق در نسخه پرو نیز چندان بعید نخواهد بود.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...