مژده: حتی می توانید بازی Resident Evil Village را بدون کارت گرافیک هم به اجرا درآورید

اشتراک گذاری :

ساعاتی پیش نسخه PC از بازی Resident Evil Village منتشر شد و بالاخره پس از ماه ها انتظار، علاقه مندان هم اکنون می توانند این بازی را بر روی سیستم های خود نصب کنند. اگرچه پیش از این اعلام شده بود که علاقه مندان حتی در حداقل سیستم موردنیاز نیز به یک کارت گرافیک قدرتمند برای اجرای این بازی نیاز دارند اما بررسی ها نشان می دهد که می توان با یک سیستم بدون کارت گرافیک مجزا نیز از این بازی لذت برد.

استودیو Capcom پیش از این در خبری مشخصات دو سیستم موردنیاز و پیشنهادی برای اجرای بازی جدید Resident Evil Village را اعلام کرده بود و مشخص شد که علاقه مندان به آن باید حداقل یکی از کارت های گرافیک GeForce GTX 1050 Ti یا Radeon RX 560 را در اختیار داشته باشند. اما به نظر می رسد که حتی می توان این بازی را بر روی سیستم هایی که کارت گرافیک مجزا ندارند هم به اجرا در آورد.

سایت PC Gamer امروز در خبری جذاب و درست پس از چند ساعت از انتشار نسخه PC از بازی Resident Evil Village، اعلام کرد که بررسی های آن نشان می دهد که حتی می توان بدون نیاز به کارت گرافیک مجزا، از این بازی جدید لذت برد. طبق اطلاعات منتشر شده از سوی این سایت، بازی Resident Evil Village به گونه ای طراحی و بهینه سازی شده است که با استفاده از سیستم های ضعیف نیز بتوان آن را به اجرا درآورد.

این سایت در خبر خود اعلام کرده است که در بهترین حالت می توان بر روی سیستم های فاقد کارت گرافیک مجزا، این بازی را با نرخ 50 فریم بر ثانیه به اجرا درآورد. اما برای این کار کاربران باید وضوح بازی را به 1080p یا 720p کاهش دهند. طبق اطلاعات منتشر شده از سوی PC Gamer، بازی Resident Evil Village در وضوح 720p، عملکرد بسیار بهتری را از خود به نمایش می گذارد.

اگر برای اجرای این بازی از سیستمی استفاده کنید که به پردازنده Ryzen 5 3400G مجهز است و از کارت گرافیک مجزا نیز بهره نمی برد، آنگاه در وضوح 1080p، نرخ فریم این بازی به 34 فریم بر ثانیه می رسد. این میزان در کمترین حالت به 27 هم کاهش پیدا می کند اما اگر کاربران در بخش تنظیمات از حالت Prioritize Performance استفاده کنند آنگاه این مشکل هم برطرف می شود. در هنگام اجرای بازی با وضوح 720p نیز این پردازنده قادر است نرخ 43 تا 54 فریم بر ثانیه را فراهم کند.

PC Gamer اعلام کرده است که بدون استفاده از تنظیمات Prioritize Performance و در حالتی که بازی بر روی مد Balanced قرار دارد، بازی Resident Evil Village در بعضی از صحنه ها با افت فریم روبرو می شود و حتی ممکن است در حالت سکون یا Freeze قرار بگیرد که کاربران باید برای خروج از این حالت از دکمه های Crtl + Alt + Del استفاده کنند.

بازی Resident Evil Village هم اکنون برای سیستم های خانگی و کنسول های PlayStation 4، PlayStation 5، Xbox One و Xbox Series X|S و همچنین سرویس گیمینگ ابری Stadia منتشر شده است. این بازی تاکنون از منتقدان نمرات بسیار خوبی را دریافت کرده و بسیاری اعلام کرده اند که آن نسبت به نسخه های پیشین خود بازی بسیار متفاوت تری است.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...