خبر خوش برای دیابتی ها؛ اپل واچ سری 7 با قابلیت سنجش قند خون

طی روزهای گذشته شایعات زیادی از ویژگی‌های جدید مربوط به سنجش سلامت در ساعت‌ هوشمند اپل واچ سری 7 به گوش می‌رسد. به نظر می‌رسد این گجت‌ها که احتمالاً تا شهریور امسال وارد بازار شوند، به ابزاری برای سنجش قند خون مجهز شده‌اند. این فناوری می‌تواند کیفیت زندگی افراد دیابتی و وابسته به مصرف انسولین را به طرز چشم‌گیری بهبود بخشد.

 در حال حاضر مریض‌های دیابتی از ابزاری به نام گلوکومتر برای این منظور استفاده می‌کنند که اصلاً تجربه خوشایندی برای آن‌ها نیست، زیرا این دستگاه به نمونه خون شما برای شمارش میزان قند خون نیاز دارد. صفحه‌های یک بار مصرف آزمایش مورد استفاده در آن دستگاه‌ها نیز به علت قیمت بالا، یکی از نقاط نگرانی اصلی این بیماران محسوب می‌شوند.

نظارت بر میزان قند خون به منظور تزریق مقدار مناسب انسولین، برای بیماران دیابتی بسیار مهم بوده و سهل‌انگاری و اشتباه در کنترل آن می‌تواند به قیمت از کار افتادن ارگان‌های حیاتی و حتی مرگ تمام شود.

اپل تکنولوژی جدید خود را به منظور حل این مشکلات ارائه کرده است. اپل واچ سری 7 به وسیله تاباندن اشعه مادون قرمز به مچ دست افراد، قادر است تا مقدار قند موجود در خون آن‌ها را اندازه بگیرد. این روش که بیماران را از درد ناشی از بریدن هر روزه نوک انگشت و پرداختن هزینه‌های گزاف برای صفحه یک بار مصرف آزمایش خلاص می‌کند، می‌تواند باعث تغییر نگرش شرکت‌های پیشتاز در تولید گجت‌های هوشمند شده و محصولات این حوزه از فناوری را به سمت همگانی شدن هدایت کند. 

هرچند شایعات ورود ویژگی شمارش قند خون به ساعت‌های هوشمند اپل به دو یا سه سال قیل برمی‌گردد، یکی از اقدامات جدید اپل باعث شده تا کارشناسان به حضور این قابلیت انقلابی در اپل واچ سری 7 امیدوار شوند؛ اپل با فرستادن پرسشنامه‌ای به کاربران خود در برزیل، میزان علاقه آن‌ها به استفاده از اپلیکیشن‌های ترد پارتی برای ثبت روتین‌های ورزشی، وعده‌های غذایی و سنجش‌های مربوط به سلامتی از جمله قند خون را مورد سوال قرار داده است.

اپل سال گذشته نیز از روش‌های افکار سنجی برای سنجش میزان استقبال کاربران از آیفون‌های بدون شارژر استفاده کرد و در نتیجه آن، آیفون‌های 12 را بدون شارژر به بازار فرستاد. 

طبق گزارشی که اوایل سال جاری میلادی منتشر شد، اپل قابل اطمینان بودن و پایداری فناوری مانیتور قند خون را به آزمایش گذاشته و حق اختراع‌های زیادی مربوط به روش‌های غیر تهاجمی سنجش سطح خون خریداری کرده است. گفته می‌شود سامسونگ هم روی فناوری مشابهی کار می‌کند که این موضوع از اهمیت بسیار بالای چنین ابتکاراتی برای شرکت‌های بزرگ تکنولوژی حکایت دارد.

اگر شما یا یکی از نزدیکانتان از بیماری دیابت رنج می‌برید، پیشنهاد می‌کنیم تا اخبار مربوط به اپل واچ سری 7 را پیگیری کنید و حتماً خرید این ساعت هوشمند را در نظر داشته باشید.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...