پیشنهاد 200 میلیون دلاری اپیک به سونی برای عرضه انحصاری‌های پلی استیشن در PC

اشتراک گذاری :

در حالی که دادگاه اپیک در برابر اپل ادامه دارد ما شاهد افشای اسناد مختلفی هستیم، یکی از این اسناد پیشنهاد 200 میلیون دلاری اپیک به سونی برای عرضه انحصاری‌های پلی استیشن روی رایانه‌های شخصی را نشان می‌دهد. در واقع یک سند مربوط به سپتامبر 2020 با عنوان دستور کار هفتگی استراتژی‌های فروشگاه (اپیک) در ResetEra منتشر شده است.

سند مذکور بسیار جالب توجه است زیرا جزئیاتی را نشان می‌دهد که به اقدام‌های کمپانی مذکور برای عرضه انحصاری‌های کنسولی روی رایانه‌های شخصی یا به شکل دقیق‌تر فروشگاه اپیک مربوط می‌شود.

پیشنهاد 200 میلیون دلاری اپیک به سونی برای عناوین انحصاری پلی استیشن

مهم‌ترین قسمت اما پیشنهاد 200 میلیون دلاری به سونی برای عرضه 4 الی 6 عنوان انحصاری پلی استیشن روی رایانه‌های شخصی از طریق فروشگاه اپیک می‌باشد. سونی البته در حال حاضر ارائه بازی‌های خود روی PC را آغاز کرده اما هیچکدام از عناوین بزرگ در انحصار اپیک نیستند. Horizon Zero Dawn و Days Gone از طریق اپیک استور و استیم در دسترس هستند (خواهند بود). در حال حاضر تنها بازی‌های Predator: Hunting Grounds و ReadySet Heroes به عنوان انحصاری‌های فروشگاه اپیک عرضه شده‌اند اما این اتفاق قبل از نوشته شدن این سند رخ داده است.

در واقع قرار بوده این 200 میلیون دلار به عنوان حداقل درآمد تضمین شده ارائه شود. این یعنی اپیک به سونی ضمانت می‌دهد تا 200 میلیون دلار را از همان ابتدا فارغ از عملکرد عناوین روی فروشگاه پرداخت کند اما سونی می‌توانست در صورت فروش بیشتر از این میزان (بازگشت سرمایه 200 میلیون دلاری اپیک) سود بیشتری را نیز به جیب بزند. اگر این موضوع را صحیح فرض کنیم، احتمالا سونی چندان با آن موافق نبوده اما حتی در صورت رد شدن این پیشنهاد توسط کمپانی ژاپنی رابطه آنها با اپیک نه تنها خدشه دار نشده بلکه بهتر از همیشه است. این شرکت اخیرا 200 میلیون دلار در اپیک پس از 250 میلیون دلار سال قبل سرمایه گذاری کرده.

ظاهرا اپیک حتی مذاکراتی با مایکروسافت نیز داشته تا عناوین این شرکت را در فروشگاه خود عرضه کند اما به نظر نمی‌رسد چنین اتفاقی رخ دهد. در همین سند ذکر شده که مایکروسافت یک رقیب است (بخاطر مایکروسافت استور و Xbox Game Pass PC) و فارغ از آن، غول ردموندی حالا بازی‌های خود را روی استیم نیز عرضه می‌کند و رئیس آنها یعنی فیل اسپنسر رابطه خوبی با مدیر عامل Valve یعنی Gabe Newell دارد.

در آخر این سند با اشاره به بازی‌های نینتندو به پایان می‌رسد جایی که البته اشاره شده هیچ اتفاقی رخ نداده و این کمپانی ژاپنی علاقه‌ای به عرضه بازی‌های خود روی پلتفرم‌های دیگر ندارد و چنین چیزی کمی دور از ذهن است.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...