نتایج خیره‌کننده آیپد پرو M1 در بنچمارک گیک‌بنچ؛ 50 درصد سریع‌تر از نسل قبلی

پس معرفی آیپد پرو جدید توسط کوپرتینویی‌ها این تبلت در بنچمارک گیک‌بنچ ۵ مورد بررسی قرار گرفته و به امتیازهای بالایی نیز دست پیدا کرده و شاهد بهبود 50 درصدی عملکرد آن نسبت به نسل قبلی هستیم.

حدود یک‌ماه پیش بود که اپل در جریان رویداد بهاری خود از آیپد پرو جدید رونمایی کرد. حال با انتشار نتایج اولیه بنچمارک آیپد پرو M1 در گیک‌بنچ شاهد اعداد و ارقام خیره‌کننده‌ای هستیم که نشان‌دهنده بهبود 50 درصدی عملکرد این تبلت نسبت به نسل قبلی است.

این تبلت قدرتمند در بنچمارک گیک‌بنچ ۵ مورد بررسی قرار گرفته و به امتیازهای بالایی نیز دست پیدا کرده است.  آیپد پرو M1 با نمایشگر ۱۲.۹ اینچی بطور متوسط در بخش تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب امتیازهای ۱,۷۱۸ و ۷,۲۸۴ را به ثبت رسانده که در مقایسه با نسل قبلی افزایش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

نسل قبلی آیپد پرو با تراشه A12Z توانسته در این بنچمارک در بخش تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب امتیازهای ۱,۱۲۱ و ۴,۶۵۶ را کسب کند. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت آیپد پرو M1 در مقایسه با نسل قبلی تا ۵۶ درصد سریع‌تر است.

جالب است که آیپد پرو در بخش چند هسته‌ای توانسته به امتیازی مشابه آیپد ایر M1 و بالاتر از مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی با پردازنده Core-i9 اینتل دست یابد. در بخش چند هسته‌ای مک‌بوک ایر جدید به امتیاز ۷,۳۷۸ دست یافته و مک‌بوک پرو 16 اینچی با پردازنده Core-i9 اینتل نیز امتیاز ۶,۸۴۵ را از آن خود نموده است. امتیاز آیپد پرو با چیپ A12Z نیز برابر ۴,۶۵۶ است.

جالب توجه‌تر اینکه نسل سوم آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی با چیپ A12X در بخش چند هسته‌ای به امتیاز ۴,۸۰۹ دست پیدا کرده که از نسل چهارم بالاتر است. با این وجود، همچنان ۵۱ درصد پایین‌تر از نسل جدید آیپد پرو محسوب می‌شود. به‌نظر می‌رسد ادعای اپل مبنی بر افزایش ۵۰ درصدی سرعت آیپد پرو نسبت به نسل‌ قبلی صحت داشته باشد.

در بخش عملکرد گرافیکی نیز آیپد پرو جدید در متال به امتیاز ۲۰,۵۷۸ دست پیدا کرده که در مقایسه با نسل گذشته ۷۱ درصد بالاتر است. علاوه بر این عملکرد گرافیکی این تبلت تقریبا برابر مک‌های مجهز به چیپ M1 است.

با توجه به امتیازها به‌نظر می‌رسد قدرت پردازشی تبلت اپل تفاوتی با لپ‌تاپ‌هایش نداشته باشد و حتی در بنچمارک‌ها بالاتر از مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی گران‌قیمت اپل قرار می‌گیرد. این درحالی است که سیستم عامل iPadOS 14 نمی‌تواند از تمام پتانسیل‌های پردازنده M1 استفاده کند و شاید در سیستم‌عامل iPadOS 15 شاهد بهبود وضعیت این تبلت در بنچ‌مارک‌ها باشیم.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...