کاهش اندازه ناچ صفحه نمایش در گوشی‌های آیفون 13 اپل

اشتراک گذاری :

در حالی که اغلب گوشی‌های رده بالا کنونی حاشیه نمایشگر بسیار باریک دارند، ناچ گوشی‌های آیفون 12 بسیار ضخیم و تا حد زیادی زشت است. خبر خوب اینکه گفته می‌شود در آیفون‌های سری 13 شاهد کوچک‌تر شدن ناچ صفحه نمایش خواهیم بود.

علت اصلی وجود ناچ بزرگ در گوشی‌های آیفون 12 اپل، قابلیت Face ID با یک تراشه VCSEL بزرگ در لبه بالایی صفحه نمایش است. خوشبختانه حالا نشریه دیجی تایمز در گزارشی خبر از کاهش 40 تا 50 درصدی اندازه تراشه Face ID گوشی‌های آیفون سری 13 داده است.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی نشریه دیجی تایمز، کوچک شدن تراشه VCSEL به اپل این امکان را می‌دهد که اندازه ناچ صفحه نمایش را به طرز چشمگیری کاهش داد. اپل از تراشه FaceID کوچک‌تر در تبلت های آیپد هم برای کاهش ناچ استفاده خواهد کرد، البته این تنها یکی از تلاش های اپل برای کاهش ضخامت ناچ خواهد بود. ظاهراً اپل با کوچک‌تر کردن ناچ صفحه نمایش، دهانه خروجی اسپیکر را هم بالاتر می‌برد فاصله آن با صفحه نمایش بیشتر شود.

هم زمان گزارش‌هایی وجود دارد که حاکی از افزایش ضخامت گوشی و برجستگی دوربین پشتی در آیفون‌های سری 13 هستند. بر همین اساس دو نسخه پرو و پرو مکس دارای صفحه نمایش 120 هرتزی AMOLED خواهند بود. همچنین ارتقای دوربین و به‌کارگیری چیپست جدید A15 در گوشی‌های آیفون 13 مورد انتظار است.

منبع :    digitimes.com

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...