شیائومی از لیست سیاه دولت ایالات متحده حذف شد

اشتراک گذاری :

یک هفته قبل از آنکه جو بایدن رسماً رئیس جمهور آمریکا شود، دولت ترامپ شیائومی را به لیست شرکت های تحریم شده خودش افزود ولی حالا این تصمیم لغو شده است.

آن طور که از گزارش های ارائه شده توسط یکی از دادگاه ها برداشت می شود، وزارت دفاع ایالات متحده با شیائومی به توافق رسیده تا نام این شرکت را از لیست سیاه دولت آمریکا حذف کند.

در این گزارش آمده است:«« دو طرف بر سر مواردی موافقت کرده اند که به خاطر آن، این تنش بدون نیاز به داوری خاصی پایان می یابد. البته مذاکره همچنان بر روی برخی از موارد ادامه دارد اما تصمیم نهایی تا پیش از 20 می ارائه خواهد شد»».

در ابتدا به نظر می رسید شیائومی یک شرکت چینی وابسته به دولت و ارتش این کشور باشد. به همین دلیل، ایالات متحده این کمپانی را در لیست سیاه افزود تا دیگر نتواند از فرصت های سرمایه گذاری در آمریکا استفاده کند و حتی از بورس این کشور نیز حذف شد.

پس از این اتفاق، شیائومی دولت پیشین ایالات متحده را تحت تعقیب قرار داد و این تصمیم را بی پایه و اساس دانست. در طول این مدت، این کمپانی بارها و بارها اعلام کرده که یک شرکت کاملاً مستقل می باشد و به هیچ نهاد نظامی وابسته نیست.

حالا این اقدام دولت ایالات متحده خیال شیائومی و برخی دیگر از شرکت های چینی را راحت خواهد کرد. در این بین، بعید به نظر می رسد این شرایط برای هواوی پیش بیاید.

دولت بایدن پیش از این اعلام کرده بود که دلیلی نمی بیند که قوانین علیه هواوی را لغو کند. همچنین، مواضع دولت آمریکا در قبال شرکت ByteDance که مالک تیک تاک است نیز مشخص نیست.

منبع :    phonearena.com

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...