تمرکز گوگل بر روی Wear OS ادامه دارد

سیستم عامل Wear OS یکی از پلتفرم‌های نرم‌افزاری است که به منظور استفاده در ساعت های هوشمند استفاده می‌شود و تمرکز گوگل بر روی Wear OS نیاز اصلی این پلتفرم است. 

مدت زمان زیادی است که سیستم‌عامل مخصوص ساعت‌های هوشمند ساخته شده توسط گوگل در خواب زمستانی خود به سر می‌برد. با اینکه برنامه‌های ساخته شده برای این پلتفرم در مارکت اندرویدی پلی استور وجود دارند و همگی بدون هیچ مشکلی درحال کار هستند و ساعت‌های جدید بطور منظم همراه با آن به بازار عرضه می‌شوند، اما بسیاری از توسعه‌دهندگان تمایلی به ساخت برنامه برای این پلتفرم ندارند. گوگل همچنین از ارائه ویژگی‌ها و خدمات جدیدتر خود به این سیستم‌عامل غافل شده است و اشکالات دیرینه با دستیار گوگل و سایر ایرادات نرم‌افزاری همچنان در این پلتفرم پابرجاست.

مشخص نیست که چرا این غول فناوری در ارائه خدمات به Wear OS کم‌کاری می‌کند. این مسئله به دلیل قدرت بالای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ساعت های اپل است که تمام رقبای خود را کنار زده و تلفیقی از زیبایی و کارآمد بودن را در این گجت های پوشیدنی گنجانده است.

مسئله‌ پلتفرم مذکور حتی به جایی رسیده بود که در سال ۲۰۱۹، گوگل قصد داشت تا آن را به فروش بگذارد اما از آن تصمیم منصرف شده و به نظر می‌رسد برنامه‌های آینده‌نگرانه‌ای برای این سیستم‌عامل داشته باشد.

اخیرا گوگل اعلام کرده است که قصد دارد تا در کنفرانس Google I/O خود که قرار است تا دو روز دیگر برگزار شود، از برنامه‌های جدیدی که درباره متحول کردن کلی سیستم‌عامل مخصوص گجت‌های پوشیدنی خود برای کابران دارد، پرده بردارد.

البته هنوز به طور واضح مشخص نیست که هدف از این برنامه‌ها متحول کردن Wear OS باشد اما با انتشار کیبورد Gboard برای ساعت‌های هوشمند که به تازگی در پلی استور و بعد از سالها موجود شده است، می‌توان به آینده این پلتفرم امیدوار بود.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم، این است که تمرکز گوگل بر روی Wear OS نه تنها باید از لحاظ نرم‌افزاری انجام شود، بلکه باید از لحاظ سخت‌افزاری نیز به دنبال بهبودهای اساسی صورت گیرد تا توجه کاربران را به سمت خود جلب کند. آغاز این حرکت می‌تواند با استفاده از پردازنده +Wear 4100 شرکت کوالکام باشد که وعده پشتیبانی از نمایشگرهای تمام رنگی با کیفیت، ردیابی پیشرفته حرکات ورزشی و سایر ویژگی هایی را که این پلتفرم به آنها نیاز دارد، به کاربران داده است.

منبع :    xda-developers.com

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...