فناوری فشرده سازی جدید سونی حجم بازی های کنسول PS5 را تا 60 درصد کاهش می دهد

کنسول پلی استیشن 5 یکی از کوچک ترین و محدود ترین حافظه های داخلی را میان کنسول های عرضه شده در یک دهه گذشته در اختیار دارد. به نظر می رسد همین موضوع سبب شده است که شرکت سونی به منظور کاهش حجم بازی ها، فناوری فشرده سازی جدیدی را به کار بگیرد که می تواند آن ها را تا 60 درصد حالت اولیه خود کوچک کند.

اگرچه کنسول پلی استیشن 5 از بسیاری از جهات نسبت به کنسول های نسل قبل خود پیشرفته تر و قدرتمندتر است اما سونی نتوانست به دلیل استفاده از حافظه های SSD، فضای ذخیره سازی داخلی این کنسول را ارتقا ببخشد. به همین دلیل شاهد حضور تنها 825 گیگابایت حافظه داخلی در این کنسول هستیم. ظرفیتی که حتی از ظرفیت حافظه  کنسول پلی استیشن 4 نیز کمتر است.

هنگامی که سونی برای نخستین بار اعلام کرد که کنسول پلی استیشن 5 تنها دارای 825 گیگابایت حافظه داخلی است سبب نگرانی کاربران شد؛ چرا که این روزها به دلیل بهبود قابلیت های گرافیکی، حجم بازی ها به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده اند. اما خبر خوب این است که سونی به تازگی توانسته فناوری جدیدی در حوزه فشرده سازی بازی ها معرفی کند که می تواند حجم آن ها را تا چیزی در حدود 60 درصد کاهش دهد. این فناوری سبب می شود که کاربران بتوانند بر روی حافظه محدود کنسول PS5 نیز چندین بازی مختلف و سنگین را نصب کنند.

براساس گزارش هایی که روز گذشته از سوی منابع خبری منتشر شد، بازی Subnautica که به تازگی در اختیار کاربران کنسول پلی استیشن 5 قرار گرفته است تنها 5 گیگابایت حجم دارد. این در حالی است که نسخه مربوط به کنسول پلی استیشن 4 از این بازی چیزی در حدود 14 گیگابایت حجم داشت. به این ترتیب به نظر می رسد که فناوری فشرده سازی جدید سونی توانسته حجم این بازی را در حدود 60 درصد کاهش دهد.

گزارشی دیگر نشان می دهد که بازی Control: Ultimate Edition نیز از فناوری فشرده سازی جدید سونی بهره خواهد برد و نسخه مربوط به کنسول PS5 از آن قرار است تنها 25.79 گیگابایت حجم داشته باشد. این اطلاعات هنگامی قابل توجه است که بدانیم حجم این بازی بر روی کنسول Xbox Series X، در حدود 42.5 گیگابایت است. به عبارت دیگر به لطف فناوری فشرده سازی سونی، حجم این بازی 39 درصد کاهش پیدا کرده است.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...