احراز هویت دو مرحله ای اینستاگرام با استفاده از واتساپ ممکن می‌شود

اشتراک گذاری :

براساس گزارشات جدید اینستاگرام برای افزایش ایمنی کاربران قابلیت احراز هویت دو مرحله‌ای را با استفاده از برنامه واتساپ ممکن می‌کند. این قابلیت فعلا در دسترس کاربران نسخه بتای واتساپ قرار گرفته است.

شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و واتساپ هر دو متعلق به فیس‌بوک بوده و همین امر می‌تواند منجر به ارتباط بهتر میان این دو برنامه گردد. می‌توان اینستاگرام را یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی دانست که امنیت آن از مهم‌ترین دغدغه کاربران است.

کاربران بسیاری برای افزایش امنیت حساب کاربری خود نسبت به فعال‌سازی احراز هویت دومرحله‌ای اینستاگرام اقدام کرده ولی در بعضی مواقع این احراز هویت دو مرحله‌ای مشکلاتی را برای کاربران به‌وجود می‌آورد. حال فیس‌بوک به‌دنبال معرفی قابلیتی است تا کاربران بتوانند احراز هویت دو مرحله‌ای را از طریق واتساپ انجام دهند.

احراز هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام فعلا از طریق روش‌هایی مانند برنامه احراز هویت (Authentication app)، پیامک و استفاده از کدهای پشتیبان ممکن بوده و همانطور که اشاره گردید اینستاگرام به‌دنبال روش‌های جدیدی برای احراز هویت دو مرحله‌ای است.

اما روش کارکرد احراز هویت دو مرحله‌ای بدین گونه است که کاربر یک پیام حاوی کد را در حساب کاربری واتساپ خود دریافت کرده و با ورود آن کد در حساب کاربری اینستاگرام هویت وی احراز می‌شود. البته باید در نظر داشت این قابلیت همانند احراز هویت دو مرحله‌ای اختیاری بوده اما فعال‌سازی آن امنیت حساب کاربری را به‌میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

علاوه بر این یک کاربر می‌تواند از یک حساب کاربری واتساپ برای احراز هویت دو مرحله‌ای چندین حساب اینستاگرام استفاده کند. همچنین باید در نظر داشت که این قابلیت فعلا مراحل آزمایشی خود را می‌گذراند بنابراین تاریخ انتشار نهایی آن هنوز مشخص نیست.

همچنین قرار است به‌زودی قابلیت‌های دیگری به اینستاگرام نسخه وب اضافه شود و آن‌هم امکان ارسال عکس و فیلم توسط نسخه وب اینستاگرام بوده که در کنار قابلیت Post Creator به‌زودی به نسخه وب اینستاگرام خواهد آمد. مضاف بر این نسخه وب اینستاگرام دچار تغییراتی شده و کاربران امکان استفاده از فیلترهای عکس را نیز خواهند داشت.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...