نام تجاری Z Slide توسط شرکت سامسونگ به ثبت رسید

اشتراک گذاری :

غول کره‌ای به تازگی نام تجاری Z Slide را به ثبت رسانده است که نشان‌دهنده نگاه آینده‌نگرانه این شرکت نسبت به تولید محصولات تاشو و چندکاره است. 

شرکت سامسونگ به تازگی نام تجاری Z Slide را در دفتر مالکیت معنوی اروپا به ثبت رسانده است که این مسئله نشان‌دهنده فعالیت‌های این کمپانی به جهت تولید یک محصول با قابلیت کشویی است.

قبل از این هم غول کره‌ای اقدام به ثبت یک نام دیگر با عنوان Z Roll کرده بود که یک دستگاه با قابلیت تغییر سایز صفحه نمایش را در لیست محصولات آینده این کمپانی قرار می‌دهد.

طبق اطلاعات منتشر شده، گلکسی Z Roll یک صفحه نمایش قابل توسعه دارد که به صورت افقی باز می‌شود. این درحالی است که گلکسی Z Slide همراه با یک صفحه نمایش قابل تغییر سایز بصورت عمودی عرضه خواهد شد و این مسئله می‌تواند به این معنی باشد که دستگاه مورد بحث یک تلفن هوشمند است.

تحقیقات و توسعه تلفن‌های هوشمندی که از صفحه نمایش تاشو و قابل تغییر سایز استفاده می‌کنند، توسط شرکت‌های تولیدکننده مختلف نسبت به گذشته افزایش یافته است و سامسونگ در این مسیر روی خط مقدم تحقیقات باقی مانده است.

همین هفته گذشته، یکی از کانال‌های تبلیغاتی سامسونگ، عملکرد محصولات آینده این شرکت و تاثیر آنها روی زندگی مردم را به نمایش گذاشت. یکی از موارد به نمایش گذاشته شده شامل پنل S-Foldable بود که یکی از قطعات مورد استفاده در گلکسی Z Slide است.

صفحه نمایش ۷.۲ اینچ به نمایش گذاشته شده در تیزر منتشر شده، از چندین الگو برای عملکرد تاشوی خود پشتیبانی می‌کند که مزیت انعطاف‌پذیری این دستگاه به حساب می‌آید.

قابل ذکر است که Z Slide می‌تواند یک نسخه قابل چرخش از Z Flip باشد که چندین فناوری پیشرفته را در مکانیزمی که عملکرد صفحه نمایش جمع شونده دارد، به کار می‌گیرد.

همچنین در گزارشات منتشر شده اعلام شده است که به منظور حفظ عملکرد و دوام بیشتر نمایشگر، از یک سیستم زنجیره‌ای بهم چسبیده پیشرفته استفاده خواهد شد.

هنوز زمان مشخصی برای عرضه این محصولات اعلام نشده است، اما گفته می‌شود که حداکثر تا سال آینده میلادی تمامی این محصولات به بازار عرضه خواهند شد.

منبع :    gizmochina.com

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...