هارمونی OS روز 12 خرداد برای گوشی‌های هوشمند معرفی می‌شود

اشتراک گذاری :

امروز هواوی در اکانت مربوط به خود در شبکه اجتماعی چینی Weibo اعلام کرد که در روز 12 خرداد ماه و ساعت 20 به وقت محلی، از نسخه جدید سیستم عامل هارمونی یعنی HarmonyOS 2.0 رونمایی خواهد کرد.

این نسخه از سیستم عامل هارمونی که در حال حاضر برای ساعت‌های هوشمند، تلویزیون‌های هوشمند و برخی از محصولاتی که شرکت چینی برای صنعت خودرو می‌سازد، در دسترس قرار دارد، حال به گوشی‌های هوشمند خواهد آمد تا به یکی از رقبای اصلی اندروید تبدیل شود.

در ابتدای سال 2019، اوضاع آن قدر خوب بود که هواوی گفت تا پایان سال به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده گوشی هوشمند دست خواهد یافت، اما در اواسط این سال همه چیز عوض شد؛ دولت ایالات متحده آمریکا شرکت هواوی و چند شرکت چینی دیگر را تحریم کرد که این امر موجب منع شرکت‌های آمریکایی مانند گوگل برای کار با آن‌ها می‌شد. به همین دلیل هواوی در دو سال گذشته مجبور بوده گوشی‌های هوشمند خود را بدون سرویس‌های موبایلی گوگل به بازار روانه کند که این موضوع، علاقه خریداران میدان شلوغ رقابت گوشی‌های هوشمند را به رقبای هواوی معطوف کرد و باعث از دست رفتن سهم چینی‌ها از بازار شد.

هواوی که رویاهای خود برای تبدیل به بزرگ‌ترین نام در دنیای اسمارت فون‌ها را از دست رفته می‌دید، در مرداد ماه همان سال، از پلن B خود یعنی HarmonyOS 1.0 رونمایی کرد. هارمونی OS یک پروژه متن باز مبتنی بر لینوکس است که بر اساس گزارش سایت Ars Technica، نسخه بتای آن شباهت بسیاری با سیستم عامل اندروید 10 دارد و نسخه عمومی HarmonyOS 2.0، احتمالاً تجربه‌ای مشابه کار با جدیدترین نسخه اندروید برای کاربران فراهم خواهد کرد.

رئیس دوره‌ای هواوی در کنفرانس اخیر سال 2021 این شرکت، هدف هارمونی OS را کاهش وابستگی به اندروید و افزودن قابلیت‌های بیشتر به پلتفرم‌های موبایلی کنونی دانست. وی همچنین اضافه کرد که تصمیم دارد این سیستم عامل را روی 200 میلیون گوشی هوشمند هواوی و 100 میلیون گوشی از شرکت‌های دیگر نصب کند. 

انتظار می‌رود در رویداد روز 12 خرداد ماه هواوی، شاهد معرفی محصولات دیگری از این شرکت مانند تبلت MatePad Pro 2 و ساعت‌های هوشمند سری Watch 3 هم باشیم.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...