روحانی کارت قرمز کشید: از امروز ماینینگ ممنوع است

اشتراک گذاری :

همانطور که می‌دانید به تازگی اکثر بخش‌های کشور با مشکل قطعی برق مواجه شده‌اند و بسیاری از مسئولین ماینرها و استخراج رمزارزها بدون داشتن مجوزهای لازم را دلیل اصلی این معضل می‌دانند. در این راستا امروز، رئیس جمهور کشور بیان کرد از امروز تا پایان شهریور هر نوع استخراج رمزارز ممنوع و غیر قانونی است.

امروز رئیس جمهور کشورمان ایران، آقای حسن روحانی، در جلسه هیات دولت سخنرانی نمود. وی در سخنان خود به مشکلات قطعی برق هم اشاره کرد و خشکسالی در سال اخیر و ماینرها بدون مجوز را مسئول اصلی این معضل دانست.

وی با ممنوع کردن استخراج هر نوع رمزارز تا پایان شهریور ماه، در این مورد بیان کرد:

من خوشحالم که وزیر نیرو در این مورد از مردم عذرخواهی کرد. ریشه اصلی این موضوع هم خشکسالی امسال است.

برق برای استخراج رمز ارزها با مجوزش ۳۰۰ مگاوات است اما غیر مجازش ۲۰۰۰ مگاوات است. هر کسی تعدادی ماینر گذاشته و این بیت کوین را استخراج می‌کند. از امروز تا پایان شهریور هر نوع استخراج رمز ارز ممنوع و غیر قانونی است.

البته در نظر داشته باشید رئیس جمهور فقط تا پایان شهریور ماه ماینینگ و استخراج رمزارز را ممنوع اعلام کرده است و به احتمال زیاد ماینرها می‌توانند پس از 31 شهریور به استخراج رمزارزها ادامه دهند.

همچنین هنوز مشخص نیست اعمال این دستور به چه صورت خواهد بود، آیا ممنوعیت استخراج رمزارز به شناسایی و جمع‌آوری ریگ‌های ماینینگ می‌انجامد یا فقط در صورت مشاهده برخورد قانونی خواهد شد؟

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...