تصویر اولیه پکیج AM5 LGA 1718 برای سری AMD Zen 4 افشا شد

اشتراک گذاری :

 ExecutableFiتصویر اولیه پکیج AM5 LGA 1718 یا بهتر بگوییم طرح کانتکت‌های پشت پردازنده‌های نسل بعدی AMD را افشا کرده است. این افشاگر قبلا ادعا کرده بود که سوکت AM5 پردازنده‌هایی با 1718 پین (LGA 1718) را پشتیبانی خواهد کرد. این متُد ارتباط پردازنده و مادربرد به قرار است برای پردازنده‌های سری Raphael تعریف شود.

با توجه به صحبت‌های ExecutableFix پردازنده‌های Raphael از توان حرارتی 120 وات بهره می‌برند اما یک نمونه 170 واتی نیز به عنوان یک نسخه ویژه وجود دارد. همچنین گفته شده پشتیبانی از فناوری DDR5 فراهم می‌شود اما خبری از DDR4 به مانند Alder Lake اینتل نیست (سری اینتل هر دو استاندارد را پشتیبانی می‌کند). پردازنده‌های جدید تیم سرخ تا 28 خط PCI Express را در خود جای خواهند داد که یک به روز رسانی نسبت به سری قبلی با 24 خط می‌باشد. با این حال بر خلاف چیپ‌های LGA 1700 اینتل، خانواده Zen 4 Raphael تنها از استاندارد PCIe Gen 4.0 پشتیبانی می‌کند.

مشخصات پردازنده‌های Raphael در حال حاضر نامشخص هستند اما احتمال این موضوع وجود دارد که طرح بندی چیپلت‌ها تغییر کرده و AMD موفق شده باشد dieهای محاسباتی بیشتری را روی یک پکیج قرار دهد. این اتفاق برای سری EPYC نسل چهارم رخ داده و از هسته‌های بیشتری بهره می‌برند.

AMD Raphael نیرو بخش سری Ryzen 7000 خواهد بود و در کنار دیگر محصولات Zen 4 یعنی EPYC Genoa و APUهای Phoenix در دسترس قرار می‌گیرد. قبلا گزارش شده بود که Raphael ممکن است در اواخر فصل چهارم 2022 عرضه شود. این یعنی باید با جانشین Alder Lake با نام Raptor Lake رقابت کند.

 

منبع :    videocardz.com

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...