آخرین گزارش استیم منتشر شد؛ گیمرها از سخت افزارهای کدام شرکت بیشتر استفاده می‌کنند؟

اشتراک گذاری :

نظرسنجی و انتشار گزارش‌های ماهانه استیم (Steam) از سخت افزارهای مورد استفاده توسط گیمرها، همواره مورد توجه کاربران، شرکت‌ها و رسانه‌ها بوده است. در آخرین گزارش استیم به مقایسه سهم AMD و Intel از پردازنده‌های مورد استفاده توسط گیمرها خواهیم رفت. گیمرها از کدام پردازنده‌ها بیشتر استفاده می‌کنند؟

آخرین گزارش نظر سنجی استیم (Steam Hardware Survey) حاکی از آن است که شرکت AMD در ماه مه سال 2021 موفق به رشد 0.65 درصدی شده است. شاید در ابتدا تصور کنید که این رشد ناچیز بوده و همچنان در برابر سهم Intel کوچک است؛ اما باید گفت که این روند از سال 2019 آغاز شده و به جز چند مورد خاص، در اکثر ماه‌ها با پیشرفت رو به جلوی AMD همراه بوده است.

بدین ترتیب می‌توان گفت که در حال حاضر 30 درصد از گیمرهای استیم از پردازنده‌های تیم سرخ استفاده می‌کنند که در اکثر مدل‌ها، متعلق به خانواده‌های Ryzen با هسته‌های ZEN است. در وضعیت کنونی 70 درصد گیمرها از پردازنده‌های شرکت اینتل استفاده می‌کنند؛ معرفی پردازنده‌های نسل یازدهم این شرکت موسوم به Rocket Lake که به طور خاص برخی پردازش‌ها نظیر بازی را هدف قرار می‌دهد، توانسته تا حدودی از سرعت رشد AMD بکاهد؛ با این وجود موفق به متوقف کردن این روند نشده است.

در آخرین گزارش استیم سهم AMD از پردازنده‌های گیمرها 29.48 درصد بود که حالا به 30.13 درصد رسیده است؛ این برای اولین بار در چندین سال گذشته است که سهم AMD از گیمرهای استیم به 30 درصد رسیده و این مسئله یک رکورد جذاب برای این شرکت به شمار می‌رود. اما در بخش کارت‌های گرافیک، سهم AMD مقداری کاهش یافته است.

16.2 درصد از گیمرهای استیم در حال حاضر از کارت‌های گرافیک AMD Radeon استفاده می‌کنند؛ این در حالی است که در ماه گذشته، این سهم برای تیم سرخ به 16.3 درصد می‌رسید؛ در نتیجه با یک کاهش سهم جزئی روبرو هستیم که نشان دهنده افزایش سهم NVIDIA از بازار کارت‌های گرافیک است.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...