تشویقی های هنگ کنگ برای واکسیناسیون – از شمش طلا تا تسلا و آیفون

اشتراک گذاری :

با اینکه بعد از همه‌گیری کرونا همه چشم انتظار عرضه واکسن برای این ویروس بودند، اما اکنون که تقریبا در سراسر جهان انواع مختلفی از واکسن کرونا تولید شده، مردم بعضا برای واکسیناسیون خود مردد هستند. موضوعی که در کشور خودمان هم زیاد دیده می‌شود اما فقط مختص ایران نیست. هنگ کنگ طرح‌های تشویقی عجیب و جذابی برای افرادی که اقدام به واکسیناسیون کنند در نظر گرفته است. تشویقی های هنگ کنگ برای واکسیناسیون به افراد شانس برنده شدن آیفون، خودروی تسلا، آپارتمان و حتی شمش طلا را می‌دهد. بعد از شروع این طرح، تعداد افرادی که هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند افزایش یافته است.

تشویقی های هنگ کنگ برای واکسیناسیون

به گزارش بلومبرگ، مسئولین هنگ کنگ در حال استفاده از تجارت‌های بومی و میلیاردرهای خود برای تسریع در روند واکسیناسیون هستند. در حال حاضر حدودا 15.1 درصد از جمعیت 7.5 میلیونی هنگ کنگ واکسینه شده‌اند که به مراتب کمتر از دیگر مراکز مالی است. بسیاری از افراد از زدن واکسن خودداری می‌کنند چرا که در مورد عوارض جانبی آن نگران هستند. از سوی دیگر بسیاری از افراد به دولت تحت حمایت پکن اعتماد ندارند.

تعداد کم افراد مبتلا به کرونا در هنگ کنگ در شرایطی که بسیاری از کشورها هنوز در حال رعایت فاصله اجتماعی و قرنطینه هستند باعث شده اهالی این منطقه از خود بپرسند که چه دلیلی برای تزریق واکسن وجود دارد. تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا به طور روزانه در هنگ کنگ فقط 4 نفر است و تنها 210 نفر از آغاز شیوع کرونا در این کشور بر اثر این بیماری جان باخته‌اند. اما برای جلوگیری از شیوع دیگر نسخه‌های کرونا و محافظت در برابر انواع جدید این ویروس، واکسیناسیون ضروری است. برای تشویق هنگ کنگی‌ها، گروه تجاری CK Group یک طرح با بودجه 2.6 میلیون دلاری ایجاد کرده تا افرادی که واکسن دریافت می‌کنند، با یک تیر دو نشان بزنند. یک کمپانی دیگر نیز 1.6 میلیون دلار یارانه برای قشر کم درآمد جامعه که واکسینه شده‌اند پرداخت کرده است.

برخی دیگر از شرکت‌ها و کسب و کارها کالاهای جالبی را برای تشویق افراد به تزریق واکسن به عنوان جایزه در نظر گرفته‌اند. تسلا مدل 3، آیفون، وجه نقد، کوپن و مرخصی اضافه برای کارگران از جمله این موارد هستند. حتی یک موسسه شمش طلا به افراد خوش شانس جایزه می‌دهد و این افراد شانس برنده شدن یک آپارتمان 1.4 میلیون دلاری نیز دارند.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...