حمله بی سابقه هکرها به شرکت EA؛ لو رفتن بیش از 780 گیگابایت اطلاعات حیاتی و سورس کد بازی FIFA 21

اشتراک گذاری :

گزارشی که ساعتی پیش در اختیار قرار گرفت نشان می دهد که گروهی از هکرها توانسته اند به سرورهای اصلی شرکت ناشر EA نفوذ کنند و اطلاعاتی با حجم در حدود 780 گیگابایت از سورس کدهای این شرکت را به سرقت ببرند. گفته می شود سورس کد بازی FIFA 21 نیز شامل این اطلاعات لو رفته است و هم اکنون هکرها این اطلاعات را به صورت آنلاین برای فروش گذاشته اند.

 

به نظر می رسد حمله هکرها با پایگاه های داده شرکت های بازی ساز و ناشر قرار است در سال 2021 به یک موضوع بحرانی تبدیل شود. پس از اینکه در طی ماه های گذشته به شرکت CD Projekt Red حمله شد و سورس کد بازی های Cyberpunk 2077 و The Witcher 3 در اختیار هکرها قرار گرفت، شاهد لو رفتن اطلاعات حیاتی و مهمی از شرکت Capcom بودیم. اکنون نیز مشخص شده است که هکرها توانسته اند به پایگاه داده شرکت EA نفوذ و به چیزی در حدود 780 گیگابایت اطلاعات حیاتی از جمله سورس کد بازی FIFA 21 دسترسی پیدا کنند.

در اتفاق مهم دیگر، اطلاعات در دسترس نشان می دهند که این گروه از هکرها توانسته اند بخشی از کدهای موتور بازی سازی Frostbite را هم در اختیار بگیرند. این گروه هکر اعلام کرده است که این کدها شامل تعدادی از ابزارها، فریم ورک ها و همچنین بخشی از بسته های توسعه نرم افزاری یا Software Development Kit از این موتور بازی سازی می شود. تصویر منتشر شده همچنین نشان می دهد که رابط های برنامه نویسی و SDK های اختصاصی از دو شرکت سونی و  مایکروسافت نیز شامل این اطلاعات فاش شده می شود.

EA در حال حاضر با استفاده از موتور بازی سازی Frostbite مشغول توسعه و ساخت بازی Battlefield 2042 است و باید دید که لو رفتن این کدها چقدر بر روی این بازی تاثیر خواهد گذاشت. ممکن است این اطلاعات لو رفته سبب شود که امنیت سرورهای این بازی با خطر روبرو شود و یا حداقل شاهد تاخیر در انتشار نسخه نهایی آن باشیم.

گزارش ها و تصاویر نشان می دهند که این گروه از هکرها در حال حاضر مشغول فروش سورس  کدها و اطلاعات به سرقت رفته از سرورهای EA هستند. در بخشی از تبلیغات صورت گرفته توسط این گروه هکری آمده است که با استفاده از این سورس کدها «می توان از تمامی سرویس های شرکت EA استفاده کرد». اطلاعاتی که در وهله اول نشان می دهد ممکن است بخشی از اطلاعات کاربران نیز در اختیار این هکرها قرار گرفته باشد.

اما EA ساعتی پیش اعلام کرد که این شرکت از اطلاعات لو رفته و فعالیت این هکرها آگاهی کامل دارد و می داند چه اطلاعاتی از سرورهای این شرکت به سرقت رفته است. سخنگوی این شرکت اعلام کرده است که این اطلاعات لو رفته شامل مشخصات کاربران و گیمرهای این شرکت نمی شود و EA هم اکنون تدابیر امنیتی لازم برای جلوگیری از فاش شدن این اطلاعات را صورت داده است.

سورس کدها در دنیای برنامه نویسی و حق نشر، اطلاعاتی حیاتی و مهم به شمار می روند و به همین دلیل لو رفتن و انتشار غیرقانونی آن ها اتفاقی مهم و بحرانی محسوب می شود. این اتفاق علاوه بر اینکه به شهرت یک شرکت لطمه اساسی وارد می کند به هکرها اجازه می دهد که بازی های شرکت EA را کرک کرده و یا کدهای تقلب اختصاصی برای آن ها ایجاد کنند. همچنین با استفاده از این کدها می توان به محتویات بازی ها و جزییات مهمی از نحوه تولید آن ها پی برد.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...