جزئیات تازه ای از حمله هکرها به شرکت Electronic Arts فاش شد

اشتراک گذاری :

روز جمعه خبر رسید که هکرها توانسته اند در روز پنج شنبه شرکت Electronic Arts را هک کنند و داده هایی از بازی فیفا 21 و منابع کدنویسی Frostbite به دست آورند. در حالی که این کدها در فضای اینترنت منتشر نشدند اما هکرها با انتشار اسکرین شات هایی کاری که انجام داده اند را تأیید کردند. امروز اما، گزارش جدیدی منتشر شد که نشان می داد اصلاً این فرآیند هک Electronic Arts چگونه آغاز گردید. به نظر می رسد شخصی با عنوان سخنگوی هکرها این اطلاعات را ارائه کرده است.

هکرها مدعی شده اند که توانسته اند این کارها را با خرید کوکی های سرقت شده به ارزش 10 دلار انجام دهند. احتمالاً از این کوکی ها استفاده شده تا هکرها بتوانند به جزئیات اطلاعات ورود به حساب کاربری کارمندان Electronic Arts دست یابند و خودشان را به عنوان عضوی از این شرکت مطرح کنند. در ادامه با استفاده از این داده ها از مسئولین فناوری اطلاعات کمپانی نامبرده درخواست شد به برخی از داده ها دست پیدا نمایند. در نهایت با استفاده از این اطلاعات به شبکه های Electronic Arts ورود پیدا کردند.

زمانی که هکرها در شبکه بودند، سرویسی را یافتند که توسعه دهندگان از آن استفاده می کردند تا بازی ها را بسازند. آنها در ادامه یک ماشین مجازی در سرورها به وجود آوردند و موفق شدند به منابع کدنویسی دست یابند. یکی از خبرگزاری ها می گوید که سخنگوی هکرها اسکرین شات هایی از گفتگوهای اسلک و سایر فرآیندهای تولید بازی ارائه کرده است. مهمتر آنکه Electronic Arts این حمله سایبری را تأیید کرده ولی یادآور شده این حمله باعث نشده تا اطلاعات شخصی گیمرها فاش گردد.

علاوه بر داده های بازی، هکرها به اطلاعات پیرامون پلی استیشن واقعیت مجازی، فیفا، هوش مصنوعی و . . . دست پیدا کردند. این خبرگزاری اضافه می کند که سونی هنوز نسبت به این اتفاقات واکنشی نشان نداده است.

منبع :    neowin.net

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...