دیگر نمی توان از Windows Update ویندوز 7 درایور آپدیت کرد

18 ماه پیش یعنی در ماه ژانویه 2020، مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز 7 را متوقف کرد. حالا این شرکت خبر داده که عرضه آپدیت درایورها برای ویندوز 7 SPI، ویندوز سِرور 2008 و ویندوز سِرور 2008 R2 را ادامه نخواهد داد.

SHA-1 Trusted Root Certificate Authority برای ویندوز 7 SPI، ویندوز سِرور 2008 R2 ویندوز سِرور 2008 در تاریخ 9 می 2021 منقضی شد و دیگر توسط مایکروسافت به کار نخواهد رفت. به خاطر پایان انقضای این مدارک و اسناد، برخی از توسعه دهندگان می توانند آپدیت های تأیید نشده ای را برای دستگاه های دارای ویندوز سِرور منتشر کنند. این آپدیت ها ممکن است بر عملکرد رایانه تأثیر منفی بگذارند و یا مدت زمان بیشتری طول بکشد تا راه اندازی شوند. این اتفاق بدان جهت رخ می دهد که سیستم های بررسی نشده نمی توانند کدهای مربوط به درایورها را تأیید کنند.

برای کاهش خطرات و آسیب های احتمالی، مایکروسافت درایورهای SHA-2 را برای ویندوز 7 SPI، ویندوز سِرور 2008 و ویندوز سِرور 2008 R2 منتشر نخواهد کرد. در حالی که پشتیبانی از این سیستم عامل ها در ژانویه 2020 به پایان رسید اما مایکروسافت با اندیشیدن تمهیداتی می خواهد کسانی که همچنان از برخی از نسخه های این پلتفرم استفاده می کنند، کمتر متضرر شوند. این نسخه ها عبارتند از:

•    بسته های آپدیت درایور با اهداف چند گانه در نسخه های پشتیبانی شده ویندوز و ویندوز سِرور
•    بسته های آپدیت درایور برای ویندوز یا ویندوز سِرور که پشتیبانی از آنها به پایان رسیده است

زمانی که نسخه جدیدی از درایور به دست افراد هدف رسید، آنها باید اعلان دریافت شده را تأیید کنند تا نسخه های پشتیبانی نشده از درایورها حذف گردند.

در این میان، تأیید درایورهای ویندوز 7، ویندوز سِرور 2008 و ویندوز سِرور 2008 R2 برای سرویس WHCP تا ژانویه 2023 ادامه خواهد یافت. این تأییدیه ها بدین منظور صورت می پذیرند تا کسانی که هزینه های پشتیبانی از ویندوز 7 را می پردازند با مشکلی مواجه نشوند.

اگر شما هزینه های پشتیبانی از ویندوز 7 را می پردازید، می توانید همچنان با استفاده از Windows Server Update Services یا سایر روش های مجاز، آپدیت های مربوط به درایورها را دریافت کنید.

منبع :    mspoweruser.com

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...