اینترنت استارلینک تا ماه سپتامبر نقاط مختلف دنیا را پوشش می‌دهد

اشتراک گذاری :

گوئین شاتول، رئیس و مدیرعامل شرکت فضایی اسپیس ایکس از راه‌اندازی اینترنت استارلینک تا سه ماه دیگر (شهریور تا مهر) خبر داد.

گوئین شاتول در یک کنفرانس اینترنتی اعلام کرد اینترنت استارلینک به احتمال زیاد سپتامبر 2021 آماده سرویس‌دهی به نقاط مختلف دنیا می‌شود. البته اسپیس ایکس همچنان باید مجوز فعالیت در کشورهای مختلف را از مقامات بگیرد.

اسپیس ایکس از سال 2019 در حال ارسال ماهواره‌های کوچک به مدارات نزدیک به زمین است. شرکت می‌گوید هدف اصلی از اجرای این پروژه چند میلیارد دلاری، ارائه خدمات به مناطقی است که تا کنون از دسترسی به اینترنت پرسرعت بی‌بهره بوده‌اند.

تا کنون 1800 ماهواره استارلینک به فضا پرتاب شده و اسپیس ایکس توانسته نسخه بتای اینترنت را در برخی نقاط جهان از جمله ایالات متحده و کانادا ارائه کند. شهروندان آمریکایی برای دریافت سرویس ابتدا باید مبلغ 499 دلار پرداخته و سپس ماهانه مبلغ 99 دلار را به حساب شرکت واریز کنند. طبق اظهارات شاتول، استارلینک فعلا 100 هزار مشتری دارد اما تعداد افرادی که خواهان ثبت‌نام در سرویس هستند از مرز 500 هزار نفر نیز می‌گذرد.

رسانه CNBC ماه آوریل با انجام یک نظرسنجی از مشتریان اینترنت استارلینک خواست تجارب و دیدگاه خود را با سایرین به اشتراک بگذارند. بسیاری از کاربران نسبت به قیمت، کیفیت و سرعت اینترنت ابراز رضایت کردند. عده‌ای نیز معتقد بودند نصب آنتن و سایر تجهیزات لازم برای استفاده از این سرویس قدری دشوار است.

بسیاری از کارشناسان و پژوهشگران استقرار ماهواره‌های استارلینک در فضا را مشکل‌آفرین می‌دانند؛ چراکه این تجهیزات کوچک مدار نزدیک زمین را بیش از حد شلوغ کرده‌اند. همچنین نوری که از سطح آن‌ها بازتاب می‌شود می‌تواند در کار اخترشناسان اختلال وارد کند. البته اسپیس ایکس در تلاش است با افزودن روکش‌های خاص به ماهواره‌های جدید، شدت بازتاب نور را کاهش دهد.

منبع :    digitaltrends.com

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...