اولین خودرو برقی هوندا با نام Prologue تولید خواهد شد

اشتراک گذاری :

شرکت ریشه‌دار ژاپنی هوندا قصد دارد تا با استانداردهای آمریکای شمالی خودرو برقی تولید کند و به دلیل برتری استانداردهای این قاره، آن را در بدون مشکل در سراسر جهان به فروش برساند. دیو گاردنر (مدیر فروش هوندا موتورز در آمریکا) تایید کرد که اولین خودرو برقی هوندا Prologue نام دارد و قرار است تا 2 سال آینده (یعنی اواخر سال 2024) وارد بازار شود.

جزئیات اولین خودرو برقی هوندا

همانطور که از نام این ماشین پیداست (معنای لغوی این نام “مقدمه یا پیش گفتار” است) قرار است این ماشین مقدمه‌ای برای تلاش‌های آینده هوندا در زمینه تولید ماشین تمام الکتریکی باشد. (اگر ماشین باز باشید حتما ماشین کوپه و اسپورت هوندا Prelude در دهه 1980 را به خاطر دارید).  این شرکت (با توجه به نقشه راه 3 دهه آینده این شرکت) قصد دارد تا سال 2040 تمامی محصولات تولیدی خود را با سوخت پاک وارد بازار کند. ماشین برقی Prologue اولین خودروی شرکت هونداست که با باتری‌های Ultium شرکت جنرال موتورز ساخته می‌شود. شرکت هوندا و جنرال موتورز در پروژه‌ی دیگری با یکدیگر همکاری می‌کنند که Acura نام دارد اما تاکنون اطلاعات جدیدی از آن منتشر نشده است. گاردنر در ادامه صحبت‌های خود درباره این ماشین افزود:

” هدف ما از تولید چنین محصولی، تولید ماشین رقابتی برای بازار جهانی و البته پاسخگویی به نیاز‌های متنوع مشتریانمان است.”

آنطور که از سخنان پیشین مسئولین هوندا پیداست، طراحی محیط خارجی این ماشین به صورتی خاص صورت گرفته و قرار است از متدهای جدیدی برای چینش داخلی ماشین استفاده شود. خبرهای مربوط به این ماشین در ماه گذشته برجسته شد. جایی که خبرگزاری‌ها از ثبت اختراعات و علائم تجاری این محصول در ایالات متحده خبر دادند. تمامی مراحل تولید در کارخانه‌های جنرال موتورز در آمریکای شمالی انجام خواهد شد و انتظار می‌رود تا اواخر سال 2024 وارد عرصه رقابت با محصولات قوی دیگر شود.

البته که تلاش‌های هوندا برای برداشت سهم از بازار جهانی به همین ماشین منتهی نخواهد شد. این شرکت مجموعه‌ای از خودروهای الکتریکی را برای دهه 2030 در نظر دارد تا بتواند به درصد فروش 10 درصد تا سال 2030 و 40 درصد تا سال 2035 دست یابد. خبرگزاری‌های مختلف دنیا بر این عقیده هستند که شرکت هوندا به نسبت شرکت‌های هم رده دیگر، پیشرفت زیادی در زمینه انرژی‌های پاک داشته و سابقه خوبی هم در این زمینه دارد.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...