صفحه آبی مرگ ویندوز مایکروسافت در ویندوز 11 مشکی می‌شود!

اشتراک گذاری :

وقتی ویندوز به یک مشکل بزرگ در عملکرد خود برخورد می‌کند برای چند ثانیه صفحه‌ای شامل مشخصات خطا و مشکل را نمایش داده و سپس ریستارت می‌شود. معمولاً مشکلات سخت‌افزاری به این صفحه منتهی می‌شوند. این صفحه به صفحه آبی مرگ (BSOD) معروف شده است. حالا جالب است بدانید در ادامه تغییرات ظاهری ویندوز ۱۱، حتی رنگ این صفحه نیز مشکی خواهد شد.

گفتنی است رنگ صفحه آبی مرگ در نسخه پیش‌نمایش ویندوز 11 در واقع فعلاً سبز است! با این‌حال به گزارش TheVerge این صفحه قرار است در ویندوز 11 مشکی رنگ باشد.

تاریخچه کوتاه صفحه آبی مرگ ویندوز

مایکروسافت اولین بار در ویندوز 3.0 صفحه آبی مرگ را اضافه کرد. هدف از طراحی این صفحه کمک به متخصصین آی‌تی و کارمندان پشتیبانی برای شناسایی مشکل سخت‌افزاری بود. در واقع BSOD یک خطای کرنل ویندوز است که شامل اطلاعاتی در مورد علت بروز خطا نیز می‌شود. این اطلاعات به شکل یک dump file ذخیره خواهد شد.

مایکروسافت اولین تغییر بزرگ در BSOD را در سال ۲۰۱۲ و ویندوز 8 ایجاد کرد. در این نسخه یک بارکد برای اسکن خطا و یک آدرس اینترنتی برای اطلاعات بیشتر اضافه شد. همچنین صورتک :( نیز ظاهر صمیمی‌تری به این بخش داده بود.

با این‌که BSOD در ویندوز 11 مشکی می‌شود، اما محتوای صفحه بدون تغییر باقی خواهد ماند. صورتک غمگین، متن خطا و بارکد کماکان حضور دارند.

مایکروسافت البته هنوز دلیلی برای تغییر رنگ این صفحه ترسناک و مشهور ارائه نکرده است. با این‌حال از آن‌جا که این شرکت قصد دارد با تغییرات ظاهری حس یک سیستم‌عامل تازه را القا کند شاید این تغییر نیز در همان راستا و بدون هدف خاصی انجام گرفته باشد.

منبع :    theverge.com

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...