سامسونگ هم طراحی دوربین گوشی های خود را به یک شرکت خبره می سپارد؛ این بار Olympus وارد می شود

به نظر می رسد سامسونگ جدیدترین شرکتی است که قصد دارد کار طراحی دوربین گوشی های هوشمند خود را به یک شرکت خبره در حوزه عکس برداری و تجهیزات اپتیکی بسپارد. براساس گزارش های جدید، پس از نوکیا، هواوی و وان پلاس، سامسونگ کمپانی دیگری خواهد بود که از تجربیات یک شرکت خبره، در دوربین گوشی های هوشمند خود استفاده می کند.

همکاری دو جانبه با شرکت های قدرتمند و فعال در حوزه تولید تجهیزات اپتیکی و دوربین های عکاسی توسط شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند چیز جدیدی نیست. پس از اینکه نوکیا کار طراحی دوربین گوشی های پرچمدار خود را به شرکت نامدار Zeiss سپرد، نوبت به هواوی رسید که همکاری خود در این حوزه را با شرکت Leica آغاز کند. چندی پیش نیز شاهد آن بودیم که وان پلاس کار طراحی دوربین گوشی های پرچمدار وان پلاس 9 و 9 پرو را به شرکت Hasselblad سپرد.

اکنون اطلاعاتی در دسترس قرار گرفته است که نشان می دهد سامسونگ نیز این روزها مشغول رایزنی با شرکت ژاپنی المپوس (Olympus) است تا کار طراحی دوربین گوشی های هوشمند خود را به آن واگذار کند. Ice Universe ساعاتی پیش در حساب کاربری خود در Weibo اعلام کرد که سامسونگ و المپوس قرار است بزودی همکاری نزدیکی را با هم آغاز کنند تا دوربینی پیشرفته برای گوشی های هوشمند طراحی کنند. قرار است در این همکاری همچنان از پردازنده های سیگنال اختصاصی سامسونگ استفاده شود.

براساس اطلاعات منتشر شده از سوی این کاربر، سامسونگ قرار است از دوربین طراحی شده توسط شرکت المپوس در گوشی های گلکسی فولد 3 و همچنین گلکسی اس 22 که سال آینده عرضه می شود استفاده کند. انتظار می رود گوشی گلکسی اس 22 در سه ماهه اول از سال 2022 میلادی معرفی و روانه بازار شود.

چندی پیش مشخص شد که سامسونگ مشغول تولید نسل جدیدی از تراشه های اگزینوس خود است که دارای کدنام Olympus هستند. گفته می شود این تراشه قرار است عملکرد بسیار بهتری را نسبت به تراشه اگزینوس 2100 در اختیار قرار دهد. ممکن است انتخاب این کدنام جدید برای این تراشه اگزینوس به علت همکاری نزدیک این دو شرکت رخ داده باشد.

المپوس یک شرکت ژاپنی فعال در حوزه تجهیزات تصویربرداری و اپتیکی است که قدمت آن به سال 1919 میلادی می  رسد. تجهیزات ابزار دقیق و همچنین میکروسکوپ های آزمایشگاهی از جمله مهم ترین محصولات این شرکت است. نکته قابل توجه این است که المپوس سال گذشته بخش دوربین و عکس برداری خود را به شرکت ژاپنی دیگری با عنوان Japan Industrial Partners واگذار کرد. باید دید با این اتفاق همکاری میان سامسونگ و المپوس چگونه صورت خواهد گرفت.

ممکن است المپوس تنها نقش یک واسطه میان دو شرکت سامسونگ و Japan Industrial Partners را برعهده داشته باشد و در نتیجه سامسونگ از برند این شرکت در گوشی های گلکسی خود استفاده کند. تاکنون شرکت های نوکیا، هواوی و وان پلاس از همکاری نزدیک خود با شرکت های اپتیکی پیشرفته نتایج خوبی را دریافت کرده اند. باید دید این اتفاق در مورد سامسونگ هم رخ می دهد یا خیر.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...