خودروی جدید تسلا مدل S Plaid در آتش سوخت

ماه گذشته ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، اولین خودروی مدل S Plaid خود را با قیمت 130 هزار دلار عرضه کرد. خودروی برقی مدل S Plaid یک نسخه پیشرفته و فوق‌العاده سریع از سدان برقی اصلی تسلا یعنی مدل S است و با چند صد دستگاهی که پیش از این توسط سازنده برجسته وسایل نقلیه الکتریکی، تسلا، تحویل داده شده بود مورد تشویق بازار قرار گرفت. اما ظاهراً این خودرو چندان بی‌نقص هم نیست!

به تازگی یک حادثه آتش سوزی با مدل S Plaid در پنسیلوانیا آمریکا رخ داده است و گزارش شده که این وسیله نقلیه به طور خود به خود هنگام حرکت در بزرگراه پنسیلوانیا آتش گرفته است. بر اساس این گزارش، آتش نشانان از دو واحد آتش نشانی جداگانه در محل حادثه حضور یافتند و با موفقیت آتش را خاموش کردند.

در پی چندین مورد آتش سوزی باتری وسایل نقلیه تسلا، آتش نشانان آموزش مقابله با چنین آتش سوزی‌هایی را دیده‌اند. آن‌ها در حادثه آتش سوزی پنسیلوانیا یک شلنگ پنج اینچی را درون خودرو قرار دادند و یک منبع ثابت و سریع آب را به داخل خودرو روانه کردند که به خاموش شدن کامل آتش کمک می‌کرد.

هیچ قربانی در این حادثه آتش سوزی گزارش نشده است و راننده، که ظاهراً تنها سرنشین خودرو بوده موفق به فرار از آتش سوزی شده است. با این حال به نظر می‌رسد که راننده گمنام مدل S Plaid ممکن است به دنبال دریافت غرامت از تسلا باشد چرا که وکیل قانونی او در این مورد شکایت کرده است.

وکیل او می‌گوید که تسلا مشتری خود را نادیده گرفته است و در عین حال خواستار تعلیق فروش خودروی Model S Plaid تا پایان تحقیقات کامل در مورد حادثه شده است.

تا کنون چندین حادثه آتش سوزی مربوط به وسایل نقلیه برقی تسلا طی سال‌های گذشته ثبت شده است. از آن طرف تسلا با توجه بیشتر به موارد ایمنی مربوط به باتری این وسایل نقلیه، به بهبود کیفیت خودروهای برقی خود پرداخته است.

تسلا همچنین تأکید دارد که وسایل نقلیه آن از ایمن ترین‌های این صنعت هستند که بسیار کمتر از تصادفات مربوط به مدل‌های مختلف الکتریکی و احتراق داخلی هستند.

 

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...