هک بازی Apex Legends توسط طرفداران Titanfall در اعتراض به هکرها

پس از جریان هک شدن بازی Titanfall 1 طبق خبر جالبی که به تازگی منتشر شده ظاهرا هکرها بازی Apex Legends را برای جلب توجه استودیوی توسعه دهنده «ریسپاون» (Respawn) هک کردند. پس از هک شدن اگر با PC وارد سایت Apex Legends شوید، به جای دیدن فهرست همیشگی بازی‌ها، با URL اعتراضی savetitanfall.com (تایتان فال را نجات دهید) و همچنین یک عنوان فرعی با مضمون: «Titanfall 1 هک شد، پس Apex نیز هک شده است» روبرو می‌شوید. در ادامه با جزییات بیشتر هک بازی Apex Legends توسط طرفداران Titanfall در اعتراض به هکرها همراه ما باشید.

هک بازی Apex Legends توسط طرفداران Titanfall

جریان هک بازی Apex Legends توسط طرفداران Titanfall از این قرار است که بازیکنان در انتهای هر مسابقه با این پیام مهم روبرو می‌شوند که از آن‌ها می‌خواهد تا از savetitanfall.com بازدید و آن را گزارش کنند. وب سایتی که حداقل از مارس 2021 تا امروز آنلاین بوده است. بازیکنان درگیر این هک، ظاهرا قادر به دسترسی به حالت‌های دیگر بازی نیستند و اساسا این پیام به طور کلی مانع بازی کردن آن‌ها می‌شود. در بیانیه‌ای که در وب سایت مربوطه آورده شده، متن زیر نوشته شده است:

Titanfall یک فرانچایز بسیار محبوب از نظر بسیاری از گیمرها است و مسائل مربوط به هکرها در حال افزایش است. جامعه Titanfall بیش از سه سال است که به استودیو ریسپاون التماس می‌کند تا این مسئله را برطرف نماید؛ اما، هیچ نتیجه‌ای نداشته است. امروز این بازی همچنان فروخته می‌شود در حالی که کاملا غیرقابل بازی است. وقت آن است که با هم صحبت کنیم.

Titanfall 1 در حال حاضر بر روی کامپیوتر قابل اجرا نیست؛ زیرا هکرها از منابع آن سوءاستفاده‌هایی انجام می‌دهند که باعث می‌شود بازیکنان نتوانند بازی را ادامه دهند. این مسئله سال‌هاست که اتفاق می‌افتد و ریسپاون با کمال میل وانمود می‌کند که از این وضعیت اطلاعی ندارد.

تا امروز، Titanfall 1 هنوز در Origin فروخته می‌شود و اخیرا وارد Steam شده با این که غیرقابل بازی است. با توسعه دهندگان این بازی در مورد این موضوع بارها و بارها از بسیاری جهات تماس گرفته شده و آن‌ها بی‌توجه هستند. حتی وقتی که مستقیما با توسعه دهندگان تماس گرفته شد و به محض این که موضوع Titanfall 1 مطرح شد، آن‌ها دیگر پاسخگو نبودند. «الکترونیک آرتز» (Electronic Arts)، شرکت مادر ریسپاون و ناشر Titanfall 1 با گزارشات و اطلاعات بی‌شمار مشتریان خود چند سال است که از این وضعیت مطلع هستند.

واکنش استودیو ریسپاون

نکته جالب توجه این جا است که استودیو توسعه دهنده این بازی تا کنون به طور علنی در مورد این هک اظهارنظری نکرده است. به دور از این قضایا در هر حال، وقتی صحبت از بازی Apex Legends می‌شود، هکرها و کلاهبرداران در ذهن ریسپاون هستند. در ماه‌های اخیر بازیکنان از افزایش حملات DDoS به بازی‌‌های رتبه‌بندی شده خبر داده‌اند، با این که ریسپاون متعهد شده است «گام‌های بزرگی» را برای حل این مشکل بردارد. همان طور که اخیرا در توییتر توضیح داده شد، این استودیو اعلام کرده که افراد بیشتری را برای تمرکز بر ممنوعیت‌های دستی استخدام می‌کند و همچنین در حال تحقیق در مورد روش‌های جدید برای یافتن و حذف متقلبین از بازی‌ها است (احتمالا از طریق ابزارهای خودکار). ریسپاون همچنین در این باره به طور خاص به مسئله DDoS پرداخت و گفت: «در حال توسعه ابزارهای بیشتری برای شناسایی و توقف خودکار حملات DDoS هستیم.»

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...