خرید بوگاتی توسط Rimac – بوگاتی الکتریکی در راه است؟

اشتراک گذاری :

تقریبا یک سال است که شایعه‌ای مبنی بر خرید شرکت بوگاتی توسط شرکت رومانیایی Rimac بر سر زبان‌ها افتاده است و اکنون مشخص شد که این شایعه‌ها حقیقت داشته است. روز دوشنبه شرکت پورشه و ریماک فاش کردند که شرکت فولکس واگن قصد دارد این کارخانه را فدا کند تا سرمایه گذاری مشترک جدیدی به نام بوگاتی-ریماک در زاگرب کروواسی تشکیل شود و ما بتوانیم ازین پس اتومبیل‌های عجیب و غریبی از آن‌ها ببینیم. اگر کارخانه تولیدات بوگاتی در فرانسه باقی خواهد ماند و البته که به کار خود ادامه خواهد داد. برای جزئیات بیشتر خرید بوگاتی توسط Rimac با ما همراه باشید.

تاریخچه مختصر بوگاتی

شرکت بوگاتی در سال 1909 توسط اتوره بوگاتی تاسیس شد و پس از ساخت اتومبیل‌هایی با شتاب‌گیری زیاد و سرعت فوق العاده بالا (برنده شدن در چند گرندپری و البته محبوبیت زیاد در بین ثروتمندان) شناخته شد. کارخانه بزرگ مولشایم در منطقه آلزاس فرانسه پس از مرگ بوگاتی در سال 1947 تاسیس شد و در سال 1963 نیز بسته شد اما دیری نپایید که این کارخانه بزرگ در سال 1987 توسط رومانو آرتپولی و در منطقه امپوگالیانو به چرخه تولید بازگشت. این کارخانه فناوری‌های بسیار زیادی را در خود تولید کرد تا جاه طلبی‌های آرتیولی برای رسیدن به یک جایگاه جهانی را ارضا کند.

در سال 1998، بوگاتی سومین جهش بزرگ خود را شروع کرد. شرکت فولکس واگن خواستار خرید این نام تجاری شد و پس از این واقعه مکان شرکت را به مولشایم بازگرداند. فردیناند پیچ (مدیرعامل گروه فولکس واگن) در آن زمان نوه فردیناند پورشه بود و آرزو داشت که یک اتوموبیل با 1000 اسب بخار قدرت و حداکثر سرعت 418 کیلومتر در ساعت تولید کند. شرکت بوگاتی این آرزوی را با اتومبیل بوگاتی ویرون در سال 2005 برآورده کرد.

 

پس لرزه خرید بوگاتی توسط Rimac

با خرید جدید کمپانی ریماک، میت ریماک مدیرعامل جدید بوگاتی خواهد شد. گروه خودرویی ریماک 55 درصد از شرکت بوگاتی و شرکت پورشه 45 درصد از آن را خریداری کرده‌اند (شرکت پورشه 24 درصد از شرکت ریماک را هم در سال 2018 خریداری کرده است). ریماک و پورشه در بیانیه‌ای اعلام کردند که بوگاتی-ریماک به تولید بوگاتی شیرون، خودروهای برقی V16 و Nevera و دیگر محصولات کارخانه ریماک ادامه خواهد داد.

با این تفاسیر دیر یا زود باید منتظر تولید اولین بوگاتی با موتور برقی و احتراق داخلی باشیم. ریماک در مصاحبه‌ای تلویزیونی اعلام کرد:

شما راحت‌ترین حالت ممکن را پیش بینی کرده‌اید. اینکه برای مثال خودرو نوارا را ببریم و یک علامت بوگاتی روی آن بگذاریم و آن را بوگاتی صدا بزنیم. اما به شما قول می‌دهم که این اتفاق نخواهد افتاد. ما دوست نداریم که محصولات بوگاتی را با محصولات کمپانی خود ترکیب کنیم بلکه در تلاش برای ساخت یک محصول کاملا جدید هستیم. چرا که به نظر ما این مورد بهترین راه حل است و موتورهای احتراق داخلی هنوز آینده زیادی پیش رو دارند. با این حال ما در تلاشیم تا نوآوری‌های بکار رفته در این سری از ماشین‌ها را استفاده کنیم و از این میراث به یاد ماندنی بهره ببریم. شاید یک روزی از آن‌ها برای ساخت ماشین‌های برقی یا نیمه برقی استفاده کردیم. اما به شما قول می‌دهم که تا پایان این دهه، هنوز هم محصولات بوگاتی با موتور احتراق داخلی وجود خواهند داشت.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...