قرارداد کم نظیر سامسونگ و الجی برای ساخت تلویزیون مشترک

اشتراک گذاری :

سامسونگ و الجی که دو رقیب دیرینه در زمینه ساخت تلویزیون هستند، به تازگی با یکدیگر وارد همکاری شده‌اند؛ هدف از این همکاری جالب توجه تولید تلویزیون‌های OLED است. حتی سخت‌ترین رقبا نیز با یکدیگر همکاری می‌کنند!

به تازگی برخی از رسانه‌ها از جمله MTN، ETNews و Seoul Economic Daily اطلاعاتی را راجع به همکاری سامسونگ و الجی منتشر کرده‌اند که البته این اخبار هنوز به طور رسمی از سوی هیچ یک از دو کمپانی کره‌ای تأیید نشده است. به گفته این رسانه‌ها، مقامات دو کمپانی با یکدیگر دیدار کرده و در مورد یک همکاری گسترده به توافق رسیده‌اند.

هدف از این همکاری، ساخت پنل های OLED از سوی LG، به سفارش Samsung است. به توجه به شیوع ویروس کرونا، قیمت پنل های LCD رو به افزایش گذاشته است. به عنوان مثال تا پیش از این قیمت هر پنل 65 اینچی LCD به 170 دلار می‌رسید که اینک به قیمت 242 دلار افزایش یافته است. در نتیجه سامسونگ ترجیح می‌دهد تا در بخش دیگری نیز سرمایه گذاری کرده و فناوری‌های خود را در زمینه ساخت تلویزیون گسترش دهد.

LGTV-1.JPG

سامسونگ فناوری QD-OLED را ابداع کرده و جزئیات آن نیز نهایی شده است. با این وجود آغاز تولید انبوه تلویزیون‌های QD-OLED به زمان بیشتری نیاز دارد. در نتیجه سامسونگ به فکر ساخت تلویزیون‌های OLED افتاده است. از آنجایی که LG Display تنها سازنده پنل های تلویزیونی OLED در جهان است، سامسونگ به سراغ هم‌وطن خود رفته و قراردادی را برای این منظور امضاء کرده است.

طبق این قرارداد، الجی در سال نخست 1 میلیون پنل به منظور تولید تلویزیون‌های OLED را در اختیار سامسونگ قرار می‌دهد. سامسونگ در خلال سال‌های 2012 و 2013 به سراغ ساخت تلویزیون‌های OLED رفت. تعداد محدودی از این خانواده را تولید و روانه بازار کرد. اما به دلیل برخی مشکلات فنی، تولید تلویزیون‌های OLED را خاتمه داد. حال با افزایش قیمت پنل های LCD، سامسونگ به فکر ساخت تلویزیون‌های OLED افتاده است.

سامسونگ در بیش از یک دهه گذشته بزرگ‌ترین سازنده تلویزیون در جهان بوده است. فناوری کوانتوم دات (QD) برجسته‌ترین تکنولوژی این شرکت در ساخت تلویزیون است که به زودی با OLED و QD-OLED جایگزین می‌شود. شرکت‌هایی نظیر فیلیپس، سونی و پاناسونیک نیز پنل های OLED خود را به LG سفارش می‌دهند. سامسونگ نیز به خودی خود مسئول تأمین پنل های بسیاری از کمپانی‌های سازنده تلویزیون و مانیتور است. این قرارداد نشان می‌دهد که حتی بزرگ‌ترین رقبا نیز به سادگی می‌توانند با یکدیگر وارد همکاری شوند.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...