شکایت نوکیا از اوپو به‌ دلیل استفاده غیرمجاز از پتنت‌های این شرکت

اشتراک گذاری :

به نظر می‌رسد اوپو توافقنامه استفاده از پتنت‌های نوکیا را تمدید نکرده و همین موجب دردسر برای آنها شده و نوکیا قصد دارد در چند کشور مختلف علیه این شرکت چینی شکایت کند.

نوکیا همانند سایر شرکت‌های بزرگ فناوری می‌بایستی از پتنت‌های ثبت شده خود محافظت کند این غول فنلاندی با بسیاری از شرکت‌ها برای استفاده از پتنت‌های ثبت شده توسط آن‌ها قرارداد امضا کرده‌ تا در صورت استفاده بدون مجوز از پتنت‌ها بتواند از این شرکت‌ها شکایت کند.

به نظر می‌رسد نوکیا تصمیم گرفته‌ در چهار کشور انگلیس، فرانسه، آلمان و هند از شرکت اوپو و به دلیل نقض قوانین در زمینه پتنت SEP و غیر SEP شکایت کند.  این پتنت‌ها در مورد قابلیت اتصال، رابط کاربری و ویژگی‌های امنیتی بوده و شکایات در اروپا و آسیا ثبت شده‌اند.

اوپو و نوکیا در سال ۲۰۱۸ قراردادی طولانی‌مدت برای استفاده از برخی پتنت‌های خاص نوکیا امضا کردند و اکنون به نظر می‌رسد این قرارداد به پایان رسیده است. نوکیا در بیانیه‌ای اعلام کرده به اوپو در رابطه با تمدید قرارداد پیشنهاد داده که با واکنش منفی این شرکت روبرو شده و از آنجا كه اوپو به استفاده از این پتنت‌ها ادامه می‌دهد نوکیا مجبور شده به اقدامات قانونی دست بزند.

نوکیا در متن این بیانیه گفته که در حال تمدید قرارداد مجوز استفاده از پتنت با اوپو هستیم اما متاسفانه آن‌ها پیشنهادات منصفانه و منطقی ما را رد کرده‌اند. اقدام قضایی همیشه آخرین راه حل است و ما پیشنهاد کرده‌ایم برای حل و فصل دوستانه این موضوع به حکمیت مستقل و بی‌طرفانه بپردازیم. ما همچنان اعتقاد داریم که این می‌تواند سازنده‌ترین راه برای پیشرفت باشد.

به نظر می‌رسد در این مشکل یا نوکیا برنده قانونی اعلام می‌شود و اوپو مبلغی مشخص را به این شرکت پرداخت می‌کند یا اوپو ناچار می‌شود برای تمدید قرارداد موافقت می‌کند. با توجه به اینکه نوکیا تاکنون در پرونده‌های قضایی مربوط به پتنت‌های خود بسیار موفق عمل کرده بنابراین شانس اوپو در این زمینه بسیار کم خواهد بود.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...