ویرجین گلکتیک دو نفر را به قید قرعه به‌صورت رایگان به فضا می‌فرستد

اشتراک گذاری :

ویرجین گلکتیک شب گذشته با موفقیت موسس خود را به لبه فضا فرستاد و دوباره به زمین برگرداند. این شرکت حالا با همکاری پلتفرم Omaze به افراد اجازه می‌دهد به‌صورت رایگان در قرعه‌کشی سفر به فضا شرکت کنند.

قرعه‌کشی برای دو صندلی در یکی از اولین پروازهای تجاری ویرجین گلکتیک از امروز شروع شده و تا اول سپتامبر مصادف با ۱۰ شهریور ادامه پیدا می‌کند. برنده این قرعه‌کشی ۷ مهر معرفی خواهد شد و می‌تواند یکی از دوستان خود را همراهش به فضا ببرد. شرکت در این قرعه‌کشی رایگان است، اما کاربران با کمک به خیریه Space for Humanity می‌توانند شانس بیشتری برای برنده شدن داشته باشند. البته حداکثر ظرفیت شانس برای هر نفر از ۶۰۰۰ فراتر نمی‌رود.

کسی که برنده قرعه‌کشی ویرجین گلکتیک می‌شود باید تمرینات در نظر گرفته شده برای همه مسافران فضایی را پشت سر بگذارد. برنده در نهایت سوار بر فضاپیمای VSS Unity یعنی همان فضاپیمایی می‌شود که «ریچارد برانسون» دیشب با آن به فضا رفت. افزون بر این، خود برانسون برنده را در فرودگاه فضایی Spaceport America در ایالت نیو مکزیکو آمریکا همراهی می‌کند و بخش‌های مختلف آن را به او نشان می‌دهد.

برای شرکت در این قرعه‌کشی باید حداقل ۱۸ سال داشته باشید و در صورت برنده شدن بتوانید اثبات کنید که واکسن کرونا را دریافت کرده‌اید. برنده احتمالا در حوالی زمانی ابتدای ۲۰۲۲ راهی این سفر به یاد ماندنی خواهد شد.

پرواز شب گذشته لحظه حساسی برای آغاز عصر سفرهای خصوصی بود. ایده قرعه‌کشی و فروش بلیت سفرهای فضایی تا پیش از این توسط ناسا و سایر سازمان‌های فضایی دولتی قابل اجرا نبود، اما حالا که شرکت‌های خصوصی وارد این حوزه شده‌اند، مردم عادی هم می‌توانند فرصت رفتن به فضا را داشته باشند.

پس از برانسون باید منتظر پرواز جف بزوس مدیرعامل قبلی آمازون و موسس بلو اوریجین باشد. بزوس در این پرواز همراه با برادرش راهی فضا می‌شود اما با فضاپیمایی متفاوت و در ارتفاعی بالاتر این تجربه تکرارنشدنی را لمس خواهد کرد.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...