نسل جدید مک‌بوک پرو حداکثر از ۳۲ گیگابایت رم پشتیبانی خواهد کرد

اشتراک گذاری :

مک‌های مجهز به چیپ M1 در بالاترین نسخه از ۱۶ گیگابایت رم بهره می‌برند که اگرچه برای بسیاری از کاربران کافی به نظر می‌رسد، اما شماری از افراد به رم بالاتری نیاز دارند. در حالی که گزارش‌های قبلی از امکان پشتیبانی چیپ M1X از ۶۴ گیگابایت رم خبر داده بودند، اطلاعات جدید حاکی از پشتیبانی نسل جدید مک‌بوک پرو از حداکثر ۳۲ گیگابایت رم است.

یک یوتیوبر به نام «لوک میانی» به تازگی اطلاعات جدیدی درباره نسل جدید مک‌بوک پرو منتشر کرده که در آن به محدودیت رم برای چیپ M1X اشاره شده است. با توجه به اینکه انتظار می‌رود نسخه بروز شده مک مینی به همین تراشه مجهز شود، این محصول هم احتمالا حداکثر از ۳۲ گیگابایت رم پشتیبانی می‌کند.

اگرچه استفاده از ۳۲ گیگابایت رم یکپارچه نسبت به نسل کنونی مک‌ها با چیپ M1 یک پیشرفت به حساب می‌آید، اما برای برخی کاربران که به ۶۴ گیگابایت رم نیاز دارند، ناامیدکننده است. اگرچه برنامه‌های مک او اس در زمینه مدیریت رم عملکرد بهینه‌ای دارند، اما همچنان رم بیشتر می‌تواند به معنای عملکرد بهتر در حالت کلی باشد.

احتمالا اپل برای نسل بعدی چیپ M1X یعنی M2X دیگر چنین محدودیتی را درنظر نمی‌گیرد و کاربران شاید از اواخر سال آینده میلادی به ۶۴ گیگابایت رم و حتی بیشتر دسترسی پیدا کنند.

با وجود چنین محدودیت احتمالی برای نسل بعدی مک‌بوک پرو اپل، انتظار می‌رود کاربران مک‌بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی به درگاه کارت حافظه UHS-II دسترسی پیدا کنند که حداکثر سرعت انتقال دیتا برابر ۳۱۲ مگابایت بر ثانیه خواهد داشت.

نسل جدید مک‌بوک پرو با طراحی تازه و نمایشگر مینی-LED از راه می‌رسد. از دیگر تغییرات آن می‌توان به پورت شارژ مگ‌سیف، پورت HDMI، حذف تاچ بار و وبکم ۱۰۸۰p اشاره کرد. انتظار می‌رود مک‌بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی در فصل سوم سال جاری میلادی معرفی و روانه بازار شوند، البته اگر کمبود جهانی تراشه تغییری در برنامه‌های کوپرتینویی‌ها ایجاد نکند.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...