رونمایی از اپلیکشین همسریابی همدم با حضور رئیس مجلس

اشتراک گذاری :

اپلیکشین همسریابی همدم امروز در موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان با حضور محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس و حجت الاسلام قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی رونمایی شد.

اپلیکیشن همدم، اولین نرم افزار رسمی و دارای مجوز ایرانی در امر همسریابی و مشاوره ازدواج است که امروز در موسسه فرهنگی رسانه‌ای تبیان از آن رونمایی شده است. پیش از این تبیان وبسایت “همسان گزینی” را راه‌اندازی کرده بود که طبق ادعای مدیرعامل موسسه، 3700 ازدواج بدون طلاق را در کارنامه خود ثبت کرده است. ظاهراً این سایت به دلیل محدودیت، توان توسعه خود را نداشت.

براساس اظهارات مدیرعامل تبیان و به نقل از خبرگزاری فارس “برای 13 میلیون مجرد در سن ازدواج، رشد زیاد طلاق و کاهش ازدواج و افزایش تجرد قطعی که از جمله مشکلات کشور است سایت همسان‌گزینی راضی کننده نیست”. از همین رو این موسسه تصمیم گرفته تا با کمک ابزارهای نوین و فناوری‌های جدید در کنار علم روز روانشناسی “همدم” را راه‌اندازی کند.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس هم در این مراسم با اشاره به فرهنگ اهل بیت مبنی بر “فرزند زمان خود بودن”، افزود: “پلتفرم همدم یعنی اینکه فرزند زمان خویش هستیم”.

نحوه عملکرد اپلیکشین همسریابی همدم

دکتر گلزاری، مشاوره پروژه همدم هم در مراسم رونمایی از این پلتفرم عنوان کرد که 700 سایت همسریابی غیرقانونی وجود داشته که نامتناسب با فرهنگ جامعه گسترش پیدا کرده‎اند. او به لزوم وجود فضایی هم برای رضایت خانواده و هم کنشگری آنها و جوانان را به طور همزمان تأکید داشت. گلزاری در ادامه توضیحاتی پیرامون نحوه عملکرد همدم ارائه کرد و گفت:

در سایت همدم غربالگری با آزمون‌های تخصصی رخ می‌دهد که در هیچ موسسه دیگری وجود ندارد، تا اختلالات شخصیتی توسط مشاوران مشخص شود. همچنین در همدم خود فرد انتخاب‌های متعددی می‌تواند انجام دهد. اما برخلاف باقی سایت‌ها که شبیه بازار عمل می‌کنند. انتخاب‌ها نباید همزمان باشد. ما بهترین انتخاب از نظر خودمان را به او پیشنهاد می‌دهیم و او اگر نپسندید ضمن تأیید اینکه پیشنهاد اول نزدیک پیشنهاد از سوی ماست مورد بعد را معرفی می‌کنیم.

گلزاری ضمن اشاره به نقش مهم مشاوران ازدواج در همدم و حضور کسی که سلیقه و حرف‌های جوانان را بفهمد، عنوان کرد: ” این قسمت همدم نیازمند 50 تا 100 مشاور دانش آموخته‌است که نیازمند بودجه نیز است که اگر انجام شود این زنجیره محکم‌تر خواهد شد که امیدواریم با حمایت‌ها محقق شود.”

اپلیکیشن همدم دارای 4 سرویس همدم‌یاب برای افراد مجرد، خدمات مشاوره حضوری و تلفنی، آزمون‌های روانشناسی، خودآگاهی و سازگاری در کنار مجله آنلاین و آموزشی (فیلم، پادکست، مقاله و …) برای جوانان و خانواده‌ها است. همدم جوانان مجرد متقاضی ازدواج را از ابتدای تصمیم گیری تا 4 سال پس از آن همراهی خواهد کرد. این اپلیکشن در حال حاضر در مارکت‌های ایرانی برای دانلود در دسترس قرار گرفته است.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...