ادارات استان‌های تهران و البرز ۶ روز تعطیل شدند

اشتراک گذاری :

با تصمیم ستاد کرونا، ادارات استان‌های تهران و البرز از سه‌شنبه، ۲۹ تیر تا یکشنبه، ۳ مرداد تعطیل شدند.

سخنگوی دولت از تعطیلی ادارات استان‌های تهران و البرز به‌مدت شش روز از ۲۹ تیر تا ۳ مرداد خبر داد. به گزارش شبکه خبر، این موضوع طبق پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رئیس‌جمهور تصویب شده و بر این اساس، «تمامی ادارات استان‌های تهران و البرز از سه‌شنبه این هفته تا یکشنبه هفته آینده تعطیل است.»

علاوه‌بر این، تردد از استان تهران و البرز هم طی روزهای مذکور ممنوع بوده و در صورت رعایت نکردن این موضوع علاوه بر جریمه، خودرو از مسیر‌ها بازگردانده خواهند شد. با توجه به قرمز بودن این استان‌ها، استمرار ممنوعیت تردد به شهر‌های قرمز و نارنجی ادامه داشته و بر اساس وضعیت شهر‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

هم‌اکنون ۱۶۹ شهرستان کشور در وضعیت قرمز و ۱۶۶ شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند. بر همین اساس در شهرهای قرمز، تنها فعالیت گروه شغلی یک شامل مشاغل ضروری مجاز است؛ این موضوع درحالی است که اکثر کسب و کارها به این دستور ستاد کرونا اهمیتی نداده و همچنان درحال فعالیت هستند. طبق اعلام سخن‌گوی این ستاد، رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ۴۸ درصد رسیده و همین موضوع باعث تشدید ابتلا به کرونا می‌شود.

در توضیح سخنگوی دولت مبنی بر تعطیلی ادارات استان‌های تهران و البرز، توضیح بیشتری داده نشده اما انتظار می‌رود تنها شامل ادارات دولتی شود. درصورت انتشار جزئیات بیشتر از تعطیلی ۶ روزه تهران و البرز، متن خبر به‌روزرسانی خواهد شد.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...