تمام مزایای فناوری 5G منهای سرعت دانلود بالاتر

فناوری 5G یکی از کلیدهای ما برای ورود به دنیای آینده است. نتیجه پیشرفت از 4G به 5G اصلاً قرار نیست شبیه گذار از 3G به 4G باشد. اگر بخواهیم مثالی ملموس‌تر برای این انقلاب در دنیای فناوری ارائه کنیم، می‌توانیم بگوییم که طی این تغییر، قرار است ماشین حساب شما تبدیل به یک گوشی هوشمند شود. در این مثال، گوشی هوشمند فعلی شما نقش ماشین حساب را بر عهده داشت.

فناوری 5G اخیراً سر و صدای زیادی به پا کرده است. گوشی‌های جدید همگی قرار است به این فناوری مجهز باشند و در لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌های جدید هم از آن به عنوان یک قابلیت کلیدی یاد می‌شود. اما دلیل این امر چیست؟

قرار است زندگی را با سرعت بالاتری تجربه کنید. این افزایش سرعت تنها محدود به گوشی‌های هوشمند نیست و در مجموع، کیفیت زندگی شما را افزایش می‌دهد. در ادامه به معرفی چند مورد از مهم‌ترین کاربردهای فناوری 5G می‌پردازیم تا تصویری دقیق‌تر از آینده خود داشته باشید.

سرعت دانلود بالاتر
این اولین پیشرفتی است که همه انتظارش را دارند. با اتکا به فناوری 5G می‌توانید ظرف چند ثانیه و پیش از این که پاکت چیپس را در ظرف خالی کرده باشید، سریال محبوب خود را دانلود کنید. اما این همه ماجرا نیست.

سرعت آپلود بالا
احتمالاً این یکی را هم توانسته بودید حدس بزنید. ویدیوهای خود را با نهایت کیفیت ور در کمترین زمان ممکن آپلود کنید؛ چون 5G برای این کار ساخته شده است.

تماس‌های ویدیویی با کیفیت بالا
شبکه‌های 5G مسئول این‌ هستند که انتقال اطلاعات را با سرعتی بسیار بالا انجام دهند؛ پس تماس ویدیویی شما با کیفیتی بسیار بالاتر از آن‌چه که امروز شاهدش هستید، انجام خواهد شد. دیگر خبری از قطع تماس و یا فیریز شدن تصویر نخواهد بود.

استریم همزمان بازی‌های ویدیویی
با توجه به توضیحات پاراگراف قبلی، این مورد هم در اختیار شما قرار خواهد گرفت. آنلاین بازی کنید و بازی آنلاین خود را به صورت آنلاین به دیگران نشان دهید.

افزایش سرعت اینترنت 4G
از آن‌جا که بسیاری از ادوات اینترنت نسل 5 و نسل 4 مشابه هم هستند، پیشرفت فناوری به سمت استفاده از 5G موجب پیشرفت فناوری 4G نیز خواهد شد. کمترین مزیت این پیشرفت، افزایش سرعت اینترنت 4G خواهد بود.

کیفیت بالاتر AR
انجام بازی‌های مبتنی AR مانند Pokemon Go به اتصال دیتای گوشی شما وابسته است تا بتواند عناصر مجازی را در دنیای واقعی شما شکل دهد. داشتن اتصال سریع‌تر به این معنا است که می‌توانید تجربه‌ای بسیار بهتر از این بازی‌ها و هر سرویس مبتنی بر AR دیگری داشته باشید.

حالت تهوع کمتر!
البته باید به عنوان این پاراگراف «هنگام استفاده از VR» را هم اضافه می‌کردیم. سرعت بالاتر در 5G باعث می‌شود که استفاده از VR تاخیر کمتر و گرافیک بالاتری داشته باشد. وقتی همه چیز به واقعیت نزدیک‌تر شود، فشار کمتری به مغز انسان وارد می‌شود و در نتیجه، حالت تهوع شایع پس از استفاده از VR کاهش پیدا می‌کند.

ترجمه همزمان
ترجمه ماشینی همزمان به صورت آنلاین یک فعالیت مبتنی بر هوش مصنوعی است. این کار با افزایش سرعت اینترنت می‌تواند با سرعتی بسیار بالاتر انجام شود.

ماشین‌های خودران
ماشین‌های خودران یکی از نمادهای آینده هستند. با ورود فناوری 5G به مسئله ماشین‌های خودران، تعامل میان آن‌ها با سرعت بالاتری صورت می‌گیرد و در نتیجه، احتمال وقوع تصادف در آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

شهرهای هوشمند بر بستر 5G
قلب یک شهر هوشمند، دیتا است. مدیریت چنین شهرهایی تنها به کمک دیتا امکان‌پذیر است. انتقال این اطلاعات در بستر 5G با سرعت بسیار بالاتری امکان‌پذیر است.

جراحی از راه دور
فناوری 5G می‌تواند از طرق بسیاری به افزایش سطح سلامت جامعه کمک کند؛ اما شاید جذاب‌ترین مورد آن، جراحی از راه دور باشد. این نوع از جراحی که نوعی جراحی رباتیک است، نیازمند دقتی بسیار بالا در بستر اتصالی سریع و پایا است. فناوری 5G این فاکتورها را در اختیار دنیای پزشکی قرار می‌دهد.

تامین غذا
تا چند سال آینده، کشاورزی سنتی دیگر نمی‌تواند پاسخگی نیاز بشر باشد. کشاورزی آینده، کشاورزی سنسورها و پهپادها است. فناوری 5G نه تنها در زمینه کشاورزی، بلکه در دامپروری و شیلات نیز می‌تواند به ما کمک کند.

آینده 5G
در حال حاضر استفاده از فناوری 5G چندان ارزان نیست؛ اما فراموش نکنید که این تنها ابتدای مسیر است. گوشی‌های دارای این فناوری به مرور قیمتشان کمتر و کمتر خواهد شد و شاهد فراگیری 5G روی چیزهای مختلفی خواهید بود.

به صورت خلاصه، 5G همه چیز را در اطراف شما تغییر خواهد داد.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...