جزئیات جدید درباره کنسول بازی Steam Deck؛ کدام بازی‌ها قابل اجرا هستند

اشتراک گذاری :

امروز Valve جزئیات تازه‌ای درباره کنسول بازی قابل حمل Steam Deck ارائه کرد و می‌گوید این محصول قادر به اجرای تمامی بازی‌های موجود بر روی Steam است. جزئیات هیجان انگیز درباره کنسول استیم دک را ادامه همین نوشتار بخوانید.

آن‌طور که تیم توسعه سخت افزاری Valve می‌گوید، به باور آنها کنسول بازی Steam Deck از عهده اجرای تمامی بازی‌های موجود بر روی استیم بر می‌آید که حتی شامل بازی‌های 2021 می‌شود. با این حال باید گیمرها به گیمینگ 800p با نرخ نوسازی تصویر 30 هرتز رضایت بدهند.

همچنین این تیم می‌گوید آنها عمداً حافظه داخلی را با هدف ارتقا پذیری بر روی مادربرد لحیم نکرده‌اند و در عوض این امکان را به کاربران می‌دهند تا یک M.2 NVMe SSD رایج نصب کنند. البته انجام این کار آسان نیست و احتمالاً همه خریداران قادر به چنین کاری نخواهند بود. همچنین تأثیر این کار بر وارانتی دستگاه روشن نیست.

کنسول بازی استیم دک را می‌توان حداکثر در ظرفیت 512 خریداری کرد. هرچند یک شکاف کارت حافظه microSD هم در دسترس است، اما احتمالاً سرعت اجرای بازی‌ها از حافظه داخلی بالاتر خواهد بود. البته به نظر می‌رسد با یک کارت حافظه پرسرعت هم بتوان به راحتی بازی‌ها را اجرا کرد.

هنوز فروش استیم دک آغاز نشده اما Valve پیش خرید آن را ممکن کرده است. ظرفیت‌های رده بالا و میان رده Steam Deck فصل دوم سال 2022 روانه بازار می‌شوند اما علاقه‌مندان به ظرفیت ارزان‌تر آن باید مدت بیشتری منتظر بمانند.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...