هزینه 31 میلیون دلاری فیسبوک در سال 2020 برای امنیت شخصی مارک زاکربرگ

در حالی که در مورد شرکت‌های بزرگ، درآمدهای هنگفت آنهاست که معمولا مورد توجه قرار می‌گیرد و تبدیل به موضوعی برای نوشتن اخبار می‌شود، هزینه‌های این شرکت ها نیز بعضا می‌تواند جالب توجه باشد. در واقع باید گفت هزینه‌های شرکت‌ها با درآمدهای آنها رابطه مستقیم دارد. البته صرفا بحث ما هزینه مواد اولیه و چنین مواردی نیست. به نظر تامین امنیت مدیران اینگونه شرکت‌ها یکی از موارد بسیار هزینه بر محسوب می‌شود. کمپانی‌های بزرگ معمولا برای تامین امنیت مدیران خود از تیم‌های امنیتی سطح بالا استفاده می‌کنند. در گزارش جدید Protocol، به هزینه 31 میلیون دلاری فیسبوک برای تامین امنیت شخصی مارک زاکربرگ و شریل سندبرگ، مدیران پایه بالای کمپانی اشاره شده است.

فیسبوک در سال 2020 برای حفظ امنیت زاکربرگ، موسس و مدیرعامل خود 23.44 میلیون دلار هزینه کرده است که در مقایسه با سال قبل، تقریبا 3 میلیون دلار این هزینه افزایش داشته است. این در حالیست که نباید فراموش کرد 2020 سال همه گیری بیماری کرونا بود و به واسطه مسئله قرنطینه، مردم روزهای زیادی را صرفا در خانه گذارندند. همچنین فیسبوک برای تامین امنیت شریل سندبرگ، مدیرعامل ارشد خود 7.65 میلیون دلار هزینه کرده است. غول دنیای شبکه های اجتماعی در سال 2019 برای امنیت سندبرگ 4.37 میلیون دلار هزینه کرده بوده است.

بعد از مدیران فیسبوک، بیشترین هزینه برای امنیت مدیران کمپانی‌های حوزه تکنولوژی مربوط به ساندر پیچای، رئیس گوگل بوده که 5.4 میلیون دلار هزینه برای غول جستجوی جهان به دنبال داشته است. به نظر می‌رسد کرونا نه تنها هزینه‌های حفظ امنیت را پائین نیاورده، بلکه موجب افزایش هزینه‌ها نیز شده است و در سال 2020، تهدیدها برای مدیران رده بالا نسبت به سال 2019 بیشتر بوده که می‌تواند شامل قرنطینه شخصی نیز در دوران همه گیری باشد.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...