آزمایش کرونا با آزمایش آنلاین

اشتراک گذاری :

در حال حاضر، نوع جدید ویروس کرونا به نام کروناویروس سندرم حاد تنفسی شیوع زیادی پیدا کرده و تبدیل به یک نگرانی فراگیر شده است. بااین‌حال، محققان روش‌های تشخیصی مختلفی را برای بررسی ابتلا به این ویروس ابداع کرده‌اند که استفاده از آن‌ها به شما امکان می‌دهد بدانید آیا اکنون یا در گذشته به ویروس کرونا آلوده شده‌اید یا خیر. با توجه به شیوع این ویروس، بیرون آمدن از خانه برای انجام کارهای غیرضروری توصیه نمی‌شود. به همین دلیل، درصورتی‌که نیاز به تست کرونا داشته باشید این امکان برای شما فراهم است که در خانه تست بدهید و از سلامت خود و دیگران بیشتر مراقبت کنید. در ادامه با موضوع تست کرونا در منزل بیشتر آشنا می‌شوید.

چه کسانی باید تست کرونا در منزل بدهند؟

اگر علائم آلودگی به ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) را دارید، حتی اگر خفیف باشد لازم است مشاوره دریافت کنید و تست کرونا در منزل بدهید. برخی از علائم ابتلا به بیماری کووید-۱۹ عبارت‌اند از:

 • تب
 • خستگی
 • سرفه خشک
 • بدن‌درد
 • گلودرد
 • سردرد
 • اسهال
 • از دست دادن حس چشایی یا بویایی
 • ظاهر شدن بثورات روی پوست
 • تنگی نفس
 • قرمزی چشم

از سوی دیگر، در برخی شرایط، وقتی علائم ابتلا به ویروس کرونا را ندارید نیز لازم است تست کرونا بدهید که این شرایط عبارت‌اند از:

 • تماس نزدیک با فردی که به ویروس کرونا آلوده بوده است.
 • می‌خواهید در تحقیقات شرکت کنید.
 • زمانی که می‌خواهید به خارج از کشور سفر کنید.
 • اگر به یک مکان پرجمعیت و پرخطر رفته‌اید.
 • اگر قرار است تحت عمل جراحی قرار بگیرید.

انواع تست کرونا در منزل چیست؟

در طی بحران شیوع ویروس کرونا، اهمیت وجود تست‌های قابل‌اعتماد و معتبر برای تشخیص آلودگی به ویروس، به‌طور فزاینده‌ای آشکار شده است. تست کرونا در منزل را می‌توان به دو نوع تست PCR و آنتی‌بادی تقسیم کرد که هر یک از آن‌ها کاربرد متفاوتی دارند در ادامه با این دو نوع تست آشنا می‌شوید.

 • تست PCR: از این آزمایش برای بررسی مستقیم RNA ویروس استفاده می‌شود. این بدان معنی است که از این تست برای تشخیص ابتلای فعلی شما به ویروس کرونا استفاده می‌گردد. تست PCR در حال حاضر دقیق‌ترین تست کرونا در منزل است.
 • تست آنتی‌بادی: از این تست برای بررسی وجود آنتی‌بادی‌های ویروس کرونا در بدن استفاده می‌شود. این بدان معنی است که از این آزمایش برای تشخیص ابتلای شما به ویروس کرونا در گذشته استفاده می‌گردد.

تست کرونا در منزل چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام تست PCR از پشت گلو و بینی شما با استفاده از سواب نمونه‌گیری می‌شود. در برخی شرایط، امکان استفاده از بزاق نیز وجود دارد اما دقت آن نسبت به روش‌های نمونه‌گیری دیگر کمتر است. پس از اتمام نمونه‌گیری، نمونه برای تجزیه‌وتحلیل به آزمایشگاه ارسال می‌شود.

برای انجام تست آنتی‌بادی به نمونه خون شما نیاز است، زیرا در خون نسبت به سیستم تنفسی، میزان کمی از ویروس وجود دارد اما در خون، آنتی‌بادی قابل‌توجهی از این ویروس وجود دارد. پس از نمونه‌گیری، نمونه خون به آزمایشگاه جهت تجزیه‌وتحلیل ارسال می‌شود تا بررسی گردد که آیا در گذشته به ویروس کرونا آلوده شده‌اید یا خیر.

مزایای تست کرونا در منزل چیست؟

در حال حاضر، انجام انواع تست‌ها در منزل محبوبیت زیادی پیدا کرده است. شیوع ویروس کرونا موجب شده است که افراد برای خارج شدن از منزل احتیاط بیشتری داشته باشند و در مواقع غیرضروری از خانه خارج نشوند. از سوی دیگر، در برخی شرایط، ماندن در منزل می‌تواند مقرون‌به‌صرفه‌تر و ایمن‌تر باشد. در ادامه با مزایای تست کرونا در منزل بیشتر آشنا می‌شوید.

دسترسی آسان‌تر است

رفت‌وآمد به آزمایشگاه برای دادن تست کرونا می‌تواند در برخی شرایط دشوار و هزینه‌بر باشد. ازآنجایی‌که آزمایشگاه‌های محدودی، تست کرونا را انجام می‌دهند پیدا کردن آزمایشگاه و مراجعه به آن می‌تواند وقت‌گیر و فرسایشی باشد. این در حالی است که شما می‌توانید با استفاده از خدمات تست کرونا در منزل در هر ساعت شبانه‌روز که می‌خواهید، در خانه خود منتظر تکنسین آزمایشگاه بمانید تا او برای انجام نمونه‌گیری به خانه شما مراجعه کند.

راحتی بیشتری فراهم می‌کند

ماندن در فضای راحت خانه خود و دادن تست می‌تواند استرس روند آزمایش را کاهش دهد. این امر به‌ویژه برای کودکان اهمیت زیادی دارد. معمولا کودکان در دادن هر نوع تستی دچار اضطراب می‌شوند اما وقتی در منزل، تست می‌دهند اضطرابشان کاهش می‌یابد و آرامش بیشتری دارند.

ایمنی بیشتری ارائه می‌دهد

زمانی که به آزمایشگاه مراجعه می‌کنید در معرض انواع ویروس‌ها و باکتری‌ها قرار می‌گیرید و این مسئله می‌تواند سلامتی شما را به خطر بیندازد. در مقابل، وقتی در منزل تست می‌دهید در فضای راحت و آشنای خانه خود هستید و از پاکیزگی و ایمنی آن اطمینان دارید. از سوی دیگر، افرادی که سن بالایی دارند یا تحرک برایشان دشوار یا مشکل‌آفرین است می‌توانند در خانه تست بدهند و از سلامت خود بیشتر مراقبت کنند.

مقرون‌به‌صرفه است

زمانی که از خدمات تست کرونا در منزل استفاده می‌کنید دیگر نیازی به صرف هزینه برای حمل‌ونقل نخواهید داشت. از سوی دیگر، ازآنجایی‌که می‌توانید خودتان برنامه زمانی انجام تست را مشخص کنید به سایر برنامه‌های خود نیز خواهید رسید و درنتیجه نیازی نیست که برنامه‌های کاری خود را لغو کنید. این امر موجب می‌شود که در هزینه‌ها و زمان خود صرفه‌جویی کنید.

درنهایت، در حال حاضر، معتبرترین ابزار برای تشخیص ابتلا به ویروس کرونا، آزمایش کرونا محسوب می‌شود که برای تشخیص ابتلای فعلی به این ویروس از آزمایش PCR استفاده می‌شود. اگر علائم ابتلا به این ویروس را دارید یا احتمال می‌دهید که به آن مبتلا شده‌اید مهم است که تست کرونا بدهید.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...