دو برابر شدن فروش آیفون – گزارش مالی سه ماهه دوم سال اپل منتشر شد

شرکت اپل به تازگی گزارش خود در سومین کوارتر مالی خود (Q2 2021) را منتشر کرده است. گزارش مالی سه ماهه دوم سال اپل میزان درآمد این شرکت رشد چشمگیری داشته و بخش بزرگی از آن را مدیون فروش خوب آیفون‌های 12 است.

جزئیات گزارش مالی سه ماهه دوم سال اپل

در طول این دوره سه ماهه درآمد اپل 36 درصد مقایسه با دوره مشابه گذشته بیشتر شده و به 84.41 میلیارد دلار رسیده است. درآمد ناشی از فروش آیفون‌ها نیز تقریبا 50 درصد افزایش پیدا کرده و به 39.57 میلیارد رسیده است. این در حالیست که میزان درآمد بخش سرویس‌های اشتراکی اپل نیز با افزایش 33 درصدی حالا به 17.48 میلیارد دلار رسیده است.

میزان فروش کامپیوترهای مک و آیپد نیز در مقایسه با سال گذشته افزایش پیدا کرده است. مک 8.24 میلیارد دلار و آیپد 7.37 میلیارد دلار در طول سه ماهه دوم فروش داشته ‎اند. اپل دسته‌بندی دیگری نیز دارد که آن را “محصولات دیگر” نامگذاری کرده و این دیگر شامل ایرپادز، اپل واچ، ایرتگ و … می‌شود. این بخش نیز به طورکل 8.77 میلیارد دلار درآمده داشته که 40 درصد بیشتر از دوره مشابه سال قبل است.

تحلیلگران آمار فروش چشمگیر اپل را در تغییر شیوه زندگی، کار و تحصیل افراد در سراسر جهان دانسته‌اند. جهش ویروس چینی کرونا در سراسر جهان و سپس انتشار نسخه‌های مختلف از آن، مردم را بیش از گذشته به دورکاری و تحصیل از راه دور مجبور کرد. از طرف دیگر جهش میزان فروش آیفون در این دوره نشان می‌دهد که کاربران حالا دیگر آماده روی آوردن به نسل جدید شبکه موبایلی، یعنی 5G هستند.

بحران کمبود تراشه و نقش آن در آینده اپل

آنگونه که از شواهد پیداست به نظر می‌رسد که اپل نیز از بحران کمبود تراشه و مشکلات ناشی از آن بی نصیب نخواهد ماند. مدیران اپل نیز در نگاهی به آینده هشدار داده‌اند که تأخیر در زنجیره تأمین می‌تواند در درآمد این شرکت در سه ماهه بعدی سال به ویژه در محصولاتی مانند آیپد و آیفون تأثیرگذار باشد. با این حال، کوپرتینویی‌ها امیدوارند تا با عرضه محصولات جدید به بازار مانند آیفون‌های 13 و اپل واچ و ایرپادز جدید تا حدودی به رفع این موضوع کمک کنند. عرضه کامپیوترهای مک با عملکرد بالاتر با تراشه M1 نیز می‌تواند شرایط بهتری برای آنها رقم بزند.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...