ادعای نماینده مجلس: با طرح صیانت 10 میلیون شغل پایدار در کشور ایجاد می شود

اشتراک گذاری :

طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی یکی از بزرگترین ترندهای روز اینترنت کشور بوده و عمده توجهات را به سمت خود جلب کرده است. در حالیکه بسیاری از کاربران و حتی برخی از نمایندگان مجلس و دولتمردان نسبت به این رأی انتفادهای فراوانی را مطرح کردهاند، برخی نمایندگان به کاربری بسیار مفید آن اشاره دارند؛ کاربری که به نظر نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس موجب ایجاد میلیونها شغل در کشور میشود!

طرح صیانت آنقدر این روزها سر و صدا به پا کرده که شاید بتوان آن را پر حرف و حدیثترین طرح مطرح شده در مجلس یازدهم نامید. طرحی که بنابر نظر موافقان میتواند نجات دهنده وضعیت اینترنت و حتی اقتصاد کشور باشد و به نظر مخالفان، کشور را در وضعیت بغرنجی مانند کشورهای کره شمالی قرار خواهد داد.

ایجاد میلیون‌ها شغل پایدار با طرح صیانت
یکی از عمده ایرادهای وارده به این طرح، عدم فراهم بودن شرایط برای اجرای بسیاری از مفاد آن به دلیل شرایط تحریمی دو طرفه و عدم امکان تبادل مالی با شرکتهای بزرگ اینترنتی در دنیاست. اما در همین حال حجت الاسلام نصراله پژمانفر، نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس یازدهم معتقد است که این طرح موجب ایجاد 10 میلیون اشتغال پایدار در کشور خواهد شد.

پژمانفر که از او به عنوان طراح طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی یاد میشود در این زمینه اعلام نموده که در حال حاضر تعداد 100 هزار شغل در فضای مجازی وجود دارد که پایدار نیست ولی طرح صیانت میتواند در کنار افزایش این مشاغل، وضعیت پایداری آن را تغییر داده و تضمین کند.

طرح صیانت افزایش دهنده کیفیت اینترنت و امنیت کاربران
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در ادامه صحبتهای خود ضمن اشاره به کیفیت پایین خدمات اینترنتی در کشور معتقد است که با اجرای طرح صیانت کیفیت خدمات اینترنت نیز افزایش خواهد یافت.

نائب رئیس کمیسیون اصل 90 در ادامه صحبتهای خود ضمن یادآوری مشکلاتی نظیر کلاهبرداری در فضای مجازی اعلام نموده که مشکلات زیادی به خاطر ناامنی در فضای مجازی به وجود آمده است هک حسابهای کاربران و صفحات شخصی آن و جولان کلاهبرداران در این فضا نیز گسترش یافته است.

علت عمده این مشکلات از نظر پژمانفر، عدم مشخص بودن هویت افراد در شبکههای اجتماعی و فضای مجازی است. از نظر این نماینده با اجرای طرح صیانت، هویت افراد علنی خواهد شد و اینگونه جرم‌ها کاهش خواهد یافت.

به هر حال باید منتظر خروجیهای جلسات کمیسیون مشترک جهت بررسی وضعیت این طرح باشیم و ببینیم طرحی که تا این حد در محتوای آن واکنشهای متفاوت وجود دارد چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...