قابلیت View Once(پیام‌هایی با قابلیت فقط یکبار دیده شدن) به واتساپ اضافه شد!

اشتراک گذاری :

اگر به خاطر داشته باشید واتساپ حدود دو ماه پیش بالاخره قابلیت استفاده‌ی همزمان روی چند دستگاه را به پیام‌رسان خود اضافه کرد و از چند ویژگی جدید نیز رونمایی کرد. بر اساس خبرهای جدید، امروز قابلیت کاربردی به نام View Once به واتساپ اضافه شد که به کاربر اجازه می‌دهد پیام‌هایی با قابلیت فقط یکبار دیده شدن را برای مخاطبان خود ارسال کند و کاربران می‌توانند با بروزرسانی واتساپ به این قابلیت دسترسی یابند.

امروز که تقریباً دو ماه از اضافه شدن قابلیت بسیار مهم Multi-Device به اپلیکیشن پیام‌رسان محبوب واتساپ می‌گذرد، شرکت فیس‌بوک قابلیتی به نام View Once را به عنوان حالتی جدید برای ارسال پیام‌های ویدیویی و تصویری به این پیام‌رسان اضافه کرد. اکنون کاربران می‌توانند با این قابلیت جدید، تصاویر و ویدیوهایی را با Whatsapp برای مخاطبان خود ارسال کنند که پس از یک بار مشاهده (باز شدن تصویر یا ویدیو) توسط گیرنده، به صورت خودکار از بین می‌روند.

برای مثال کاربر می‌تواند اطلاعاتی مانند تصویری از یک رمز عبور حساس یا یک تصویر خصوصی را بدون نگرانی از این که ممکن است در گالری مخاطب مورد نظر ذخیره شود، برای وی ارسال کند و این پیام پس از یک بار باز شدن به صورت خودکار از بین می‌رود. روش کار این قابلیت نیز مانند ویژگی مشابهی در اینستاگرام است؛ گیرنده‌ی پیام‌های View Once باید برای مشاهده‌ی پیام روی تصویر یا ویدیوی دریافت شده کلیک کند و پس از بسته شدن، دیگر این پیام قابل دسترسی نخواهد بود.

البته باید در نظر داشته باشید که کاربر مورد نظر هنوز هم می‌تواند با استفاده از قابلیت‌هایی چون اسکرین‌شات گرفتن (ScreenShot) یا ضبط نمایشگر گوشی، تصویر یا ویدیوی ارسال شده را برای خود ذخیره کنند و واتساپ نیز نمی‌تواند ارسال کننده‌ی پیام را از این مطلب آگاه کند؛ پس باید هنگام ارسال اطلاعات حساس و خصوصی خود، این نکته را مد نظر داشت.

همچنین فیس‌بوک مدعی است پیام‌های تصویری و ویدیویی ارسال شده با حالت View Once به دلیل قابلیت رمزگذاری End-to-End برای واتساپ نیز قابل دسترسی نیست، اما اگر محتوای آن توسط گیرنده‌ی پیام گزارش (Report) شود، واتساپ می‌تواند برای بررسی گزارش صورت گرفته محتوای پیام را ببیند.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...