امکان جابجایی خط تلفن ثابت متوقف شد

تا کنون این امکان برای کاربران فراهم بود تا با انتقال خط تلفن ثابت خود به محلی دیگر، همچنان از خدمات و سرویس اینترنت روی آن خط استفاده کنند. اما ظاهراً این امکان از سوی مخابرات سلب شده و دیگر این شرکت چنین سرویسی در اختیار مشترکین خود قرار نمی‌دهد. ماجرا از چه قرار است؟

پیش از بسیاری از مستأجران یا کسانی که اقدام به جابجایی منزل خود در یک محل مشخص می‌کردند با درخواست از مرکز مخابراتی مربوطه، خط تلفن ثابت خود را به منزل جدید انتقال می‌دادند.

این امکان وجود داشت تا در صورت تغییر جزئی آدرس و تحت پوشش قرار گرفتن آدرس جدید در سطح همان مرکز مخابرتی، کاربران نسبت به انتقال شماره تلفن ثابت خود اقدام نمایند؛ سرویسی که به نظر می‌رسد فعلاً در دستور کار مخابرات قرار ندارد.

بنا بر گفته برخی کاربران، درخواست انتقال خط توسط آن‌ها از سوی مخابرات با موافقت همراه نشده و این شرکت، خرید تلفن ثابت جدید را به این دسته کاربران پیشنهاد کرده است.

در توضیح این موضوع، شرکت مخابرات علاوه بر تأیید عدم پشتیبانی از این سرویس اذعان دارد که علت این امر، عدم تناسب تعرفه موجود تغییر مکان با قیمت تمام شده آن است.

آن طور که در پاسخ به این سؤال گفته شد، مخابرات در خصوص ارائه این خدمت از سازمان مقررات و ارتباطات رادیویی که زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است درخواست دارد تا تعرفه متانسب با این خدمت را اعلام نماید.

از این رو با توجه به بلاتکلیفی این تعرفه، مخابرت فعلاً اقدام به انتقال خط ثابت نمی‌کند. این در حالی است که بسیاری از کاربران همچنان از اینترنت مبتنی بر خط تلفن ثابت استفاده می‌کنند و بعضاً برای استفاده از سرویس اینترنت شرکت‌های خصوصی نیاز به انتقال خط خود دارند.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...