قابلیت حذف خودکار پیام بعد از ۹۰ روز، به واتساپ می‌آید

اشتراک گذاری :

بعد از انتقاد شدید از واتساپ برای تغییر سیاست‌هایش این شرکت تصمیم گرفته است با اضافه کردن ویژگی‎‌های حریم خصوصی فشار‌ها را کم کند و یکی از آن‌ها، امکان حذف خودکار پیام بعد از ۹۰ روز است.

در حال حاضر  کاربران تنها می‌توانند از این قابلیت برای حذف پیام‌ بعد از هفت روز استفاده کنند؛ اما واتساپ در حال کار روی اضافه کردن گزینه‌های بیشتری به این قابلیت است که به کاربران امکان می‌دهد پیام‌‎ خود حذف‌شونده با مدت‌زمان بیشتر یا کمتر از هشت روز ارسال کنند.

در فروردین امسال، واتساپ برای نسخه‌‎ی بتا به‌روزرسانی منتشر کرد که گزینه‌ی حذف خودکار پیام بعد از ۲۴ ساعت به آن اضافه شده بود. طبق شواهدی که WABetainfo به آن دست پیدا کرده، گزینه «حذف خودکار پیام بعد از ۹۰ روز» به نسخه‌ی بتا اضافه شده است.

با انتشار این به‌روزرسانی، کاربران واتساپ در هنگام ارسال پیام‌های خود حذف شونده گزینه‌های بیشتری خواهند داشت و بسته به نیاز خود می‌توانند بین گزینه‌های مختلف مانند ۷ روز، ۲۴ ساعت یا ۹۰ روز، یکی را انتخاب کنند.

مانند هر ویژگی جدید واتساپ، گزینه‌های جدید پیام‌های خود حذف‌شونده ابتدا در نسخه‎‌ی بتا منتشر خواهند شد.

به گزارش xda-developers، واتساپ پس از مواجهه با انتقادات شدید از تغییر سیاست بحث‌برانگیز خود، در تلاش است با توسعه ویژگی‌های جدید متمرکز بر حریم خصوصی اعتماد کاربران را به خود بازگرداند. به‌عنوان بخشی از این تلاش، واتساپ به‌تازگی ویژگی ارسال عکس و ویدیوی یکبارمصرف را در اختیار کاربران قرار داده و در حال کار روی اضافه کردن رمزگذاری سرتاسر به بخش تهیه فایل پشتیبان است. از ویژگی‌های قابل توجه دیگری که اخیراً به واتساپ اضافه شده‌اند می‌توان به بهبود تجربه کلی تماس‌های گروهی و ارسال تصاویر با کیفیت بالا اشاره کرد. در نهایت باید به این موضوع اشاره کرد واتساپ به‌زودی به کاربران این امکان را می‌دهد تا تاریخچه کامل چت‌های خود را از آیفون به اندروید منتقل کنند. البته این کار از طریق کابل صورت می‌گیرد.

منبع :    xda-developers.com

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...