کشف شیء باورنکردنی در زیر کارت گرافیک RTX 3090 Founders Edition انویدیا

چندی قبل مونتاژ ناقص پد رسانای گرما در یک کارت گرافیک PowerColor جنجالی شد اما این بار نوبت به انویدیا و کارت‌های گرافیک Founders Edition این کمپانی رسیده است. ظاهراً یکی از کارکنان خط مونتاژ کارت گرافیک گران قیمت GeForce RTX 3090 Founders Edition یکی از لوازم خود را در زیر کولر آن فراموش کرده است.

یک گیمر با انتشار تصاویری مدعی شده یک انگشتی در زیر کولر کارت گرافیک RTX 3090 Founders Edition خود پیدا کرده است که به نظر می‌رسد متعلق به کارکنان خط تولید باشد. احتمالاً کارکنان از چنین انگشتی‌هایی برای جلوگیری از کثیف شدن کارت گرافیک حین مونتاژ و باقی ماندن اثر انگشت استفاده می‌کنند.

هرچه که بود این انگشتی در جای بسیار بدی و میان دو ماژول حافظه باقی مانده بود که موجب افزایش دما و رسیدن آن به 110 درجه سانتی گراد شده است. خوشبختانه با برداشتن این انگشتی مزاحم و تعویض پدهای رسانای گرما، بیشینه دما به 86 درجه رسیده است.

گیمر مورد بحث از وجود شیء ناخواسته در زیر کولر خود بی خبر بوده و همانند بسیاری از خریداران RTX 3090 Founders Edition، با هدف تعویض پدهای رسانای گرما با یک نمونه بهتر آن را باز می‌کند اما در نهایت با چنین صحنه باورنکردنی روبرو می‌شود.

ظاهراً برخی سازندگان از پدهای ناقل گرما ارزان قیمت در تولید کارت‌هایی چون RTX 3090 استفاده می‌کنند که عملکرد خوبی در انتقال گرما ندارد. به همین دلیل برخی خریداران با تعویض آن با نمونه‌های مرغوب‌تر کاهش دما را تجربه می‌کنند.

دیدگاه کاربران

  حذف
0/1000
loading...

loading... لطفاً منتظر بمانید ...